Яка буде погода літом, восени та взимку?

Поділитися
Володимира Чуйка жартома називають синоптичною лабораторiєю. Вiн щодня тричi на добу ретельно фiксує погоднi показники, зiставляє їх iз народними прикметами та власними спостереженнями. У точностi його прогнозiв пересвiдчилися не тiльки земляки.

… Вiн кладе на стiл чималий стос грубих зошитiв. Починаємо гортати. Цифри, цифри, цифри… Це своєрiдний фундамент для передбачень погоди народного синоптика.

“Першi графiки-прогнози я спробував складати наприкiнцi 70-х рокiв,
— каже спiврозмовник. — Просто з цiкавостi: вгадаю чи не вгадаю. Тепер же це давнє захоплення має практичне значення: за допомогою своєї методики визначаю, коли найкраще збирати городину, косити траву чи засiвати поле”.

Чоловiк, перш нiж оприлюднити якийсь прогноз, зiставляє усе з народними прикметами та своєю iнформацiйною базою…

“Лiто очiкується спекотним. Початок червня — короткочаснi опади, а з другої декади i до кiнця мiсяця буде сухо й тепло.

У першi днi липня — дощi й грози. До 15 — 16 числа опадiв не буде,  а в серединi мiсяця знову “моква”, правда, недовго. В останню декаду липня — сухо. Середня температура повiтря — 22 — 23 градуси.

У серпнi дощитиме до 5 — 6 числа, кiлька днiв у серединi та наприкiнцi мiсяця. Загалом же цей мiсяць буде жарким.

Восени ж швидко похолодає. Першi приморозки очiкуються з 20 вересня, а снiг — у другiй декадi листопада. Грудень буде холодним i з опадами, особливо пiсля 10-го та 20-го чисел”.

За багато лiт регулярних спостережень пан Чуйко помiтив: температурнi показники мають своєрiдну циклiчнiсть коливань: то пiдвищуються, то знижуються у середньому вiд 0,5 до 1 градуса. Вiн це пояснює перiодами активностi Сонця. Звертає увагу народний синоптик i на фази Мiсяця. Давно зауважив закономiрнiсть: якщо випогоджується тодi, коли нiчне свiтило сягає своєї повноти, стабiльна погода може протриматись майже тиждень, повідомляє   Експрес

Графік прощ до Зарваниці з травня по жовтень 2011

Губернатор Львівщини Михайло Цимбалюк заявив, що представники ВО “Свобода”… змусили його написати заяву про відставку