111
Володимира Чуйка жартома називають синоптичною лабораторiєю. Вiн щодня тричi на добу ретельно фiксує погоднi показники, зiставляє їх iз народними прикметами та власними спостереженнями. У точностi його прогнозiв пересвiдчилися не тiльки земляки.

… Вiн кладе на стiл чималий стос грубих зошитiв. Починаємо гортати. Цифри, цифри, цифри… Це своєрiдний фундамент для передбачень погоди народного синоптика.

“Першi графiки-прогнози я спробував складати наприкiнцi 70-х рокiв,
— каже спiврозмовник. — Просто з цiкавостi: вгадаю чи не вгадаю. Тепер же це давнє захоплення має практичне значення: за допомогою своєї методики визначаю, коли найкраще збирати городину, косити траву чи засiвати поле”.

Чоловiк, перш нiж оприлюднити якийсь прогноз, зiставляє усе з народними прикметами та своєю iнформацiйною базою…

“Лiто очiкується спекотним. Початок червня — короткочаснi опади, а з другої декади i до кiнця мiсяця буде сухо й тепло.

У першi днi липня — дощi й грози. До 15 — 16 числа опадiв не буде,  а в серединi мiсяця знову “моква”, правда, недовго. В останню декаду липня — сухо. Середня температура повiтря — 22 — 23 градуси.

У серпнi дощитиме до 5 — 6 числа, кiлька днiв у серединi та наприкiнцi мiсяця. Загалом же цей мiсяць буде жарким.

Восени ж швидко похолодає. Першi приморозки очiкуються з 20 вересня, а снiг — у другiй декадi листопада. Грудень буде холодним i з опадами, особливо пiсля 10-го та 20-го чисел”.

За багато лiт регулярних спостережень пан Чуйко помiтив: температурнi показники мають своєрiдну циклiчнiсть коливань: то пiдвищуються, то знижуються у середньому вiд 0,5 до 1 градуса. Вiн це пояснює перiодами активностi Сонця. Звертає увагу народний синоптик i на фази Мiсяця. Давно зауважив закономiрнiсть: якщо випогоджується тодi, коли нiчне свiтило сягає своєї повноти, стабiльна погода може протриматись майже тиждень, повідомляє   Експрес

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.