Марія Чашка: Ми не маємо права мовчати

Поділитися

Крок за кроком проявляється російська великодержавна агресія в Україні, одним із інструментів втілення якої на Тернопільщині став голова Тернопільської обласної державної адміністрації Валентин Хоптян. Тільки тепер прояви його українофобії стали вже відкритими. Очевидно, ставленики чинної центральної влади відчувають свою абсолютну безкарність. Свідченням цьому є вітальне слово голови Тернопільської обласної державної адміністрації на 6-му тернопільському міжнародному інвестиційному форумі 28 квітня у м. Тернополі – російською мовою!

Уже багато років жоден із обласних керманичів нашого патріотичного краю не дозволяв собі такого лицемірства. Звичайно, можна посилатися на присутність на форумі делегацій з інших країн, однак, судячи з географії учасників, російська не є зрозумілою для всіх учасників форуму. Наприклад, для найпочесніших гостей дійства – послів із В’єтнаму та Індонезії, мабуть, більш зрозумілою є мова англійська. Проте усе залежить від мети, яку ставить перед собою промовець. А він, як ставленик чинного президента, планомірно втілює провокаційну і агресивну українофобську політику уряду, намагаючись водночас відволікти увагу народу від економічних та дипломатичних поразок влади. Тому провокації набувають характеру лавини: з підручників історії виривають сторінки, скроплені кров’ю наших предків, зі шкільної програми вилучають “незручні” для влади твори, телевізійний простір забито російським “продуктом”… Не відстає від своїх “патронів” і Валентин Хоптян. Він уже промовляє російською, представляючи область, підписує угоду про міжрегіональне співробітництво між Тернопільською областю та Пензенською областю Російської Федерації, вважає доцільною в Україні однопартійну систему (про це він заявив на зустрічі з елітою Бучацького району 11 лютого)…

Звісно, відчуття безкарності дає широкий простір для “творчості”. Але все починається з мови – глибинного пласту духовного життя народу, його історичної та національної пам’яті, найцiннiшого надбання віків. Ми не маємо права мовчати, мусимо засвідчувати свою громадянську позицію скрізь і завжди, де й коли виникає загроза для конституційних цінностей Української Держави.

Марія Чашка,
заступник голови Тернопільської обласної організації ВО “Свобода”
депутат Тернопільської обласної ради

Акцію «Квітка добра та милосердя» провів у Тернополі обласний Червоний Хрест

На Шумщині впіймали автокрадія