Петро Ластівка-старший: «Згадайте витязів Вітчизни»

Поділитися

Петра Трохимовича Ластівку особливо представляти не треба. Він наш відомий актор, народний артист України, драматург і поет.

Петро Трохимович ЛастівкаРодом з Київщини, 1922 року народження. Був четвертою дитиною в сім’ї Трохима Мартиновича, який помер замолоду, та Устини Василівни Ластівок, котрих у Савинцях знав чи не кожен. Пережив НЕП і голодомор. Слюсарював на «Арсеналі». У грізні роки Вітчизняної пройшов її нелегкими дорогами й вогняними водами: Курська дуга, Десна, Дніпро, Буг, Тиса, Будапешт, Бухарест, Прага…

Колишній розвідник-парашутист, інвалід другої групи, він удостоєний ордена Богдана Хмельницького, багатьох інших нагород, а за сміливі бойові дії при здійсненні прориву та участь у боях за Звенигородку, Шполу, Смілу, Богуслав та Канів у січні-лютому 1944 р. мав подяку верховного Головнокомандувача, повідомляє “Вільне життя”

У повоєнні літа — у Закарпатському і Чернігівському театрах. Але найбільше розкрилився його талант у Тернопільському обласному ім. Т. Г. Шевченка. За все своє сценічне життя Петро Ластівка-старший зіграв понад сотню ролей, чим заслужив собі славу воістино народного митця.

А ще воїн-переможець пише гарні вірші. Земні й прості, щебетливо ластів’яні й грайливі, мов хвиля головної ріки України, щирі й доступні, в яких багато материнського цвіту і сонця, як було його рясно того далекого травня 1945-го, коли вишні у білих хустинах зустрічали почорнілих у землянках і шанцях, у диму та атаках українських солдатів з найкривавішої битви ХХ століття.

Вітаємо Вас, дорогий Петре Трохимовичу, а у Вашій особі усіх фронтовиків, що всупереч життєвим негараздам, примхам і негодам вистояли, мов на війні, і дожили до нових днів під вітром калиновим долі.

Здоров’я, снаги, оптимізму!

Михайло ОНИСЬКІВ

Поет Володимир Погорецький розповів про все

«Вільне життя плюс» 11 червня проведе традиційний розіграш літнього кубка зі швидких шахів серед своїх передплатників