У Чортківському районному центрі зайнятості відбувся семінар з соціальними партнерами на тему: «Відновлення престижу робітничих професій» за участю представників управління економіки РДА, управління праці та соціального захисту, районної служби у справах дітей, райвідділу освіти, міжшкільного навчально-виробничого комбнату, Чортківського ВПУ, ТОВ «Тернопільбуд» пересувна механізована колона № 258, ВАТ «Чортківський завод «Агромаш», ЗМІ.

Із вступним словом до присутніх звернулася заступник директора-начальник відділу надання соціальних послуг Люся Совінська, яка зазначила, що на сьогоднішній день на ринку праці катастрофічно не вистачає кваліфікованих робітничих кадрів, натомість він перенасичений бухгалтерами, менеджерами, економістами. Як свідчить статистика, робітничі професії сьогодні не користуються попитом у молодих людей, тому постала проблема професійно-кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці.

Начальник відділу активної підтримки безробітних РЦЗ Ольга Желізняк зосередила увагу присутніх на питаннях забезпечення організацій та підприємств робітничими кадрами, ознайомила з можливістю підготовки висококваліфікованих робітників за направленнями центрів зайнятості у навчальних закладах та в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Про шляхи співпраці центру зайнятості з роботодавцями з питань працевлаштування за робітничими професіями розповіла присутнім начальник відділу взаємодії з роботодавцями РЦЗ Ольга Яковлєва, також вона поінформувала про надання дотацій роботодавцям для працевлаштування безробітних, ознайомила зі станом ринку праці, при цьому зауважила, що потреба в робітничих кадрах значно переважає потребу в спеціалістах.

– Фахівці центру зайнятості здійснюють системну профорієнтаційну роботу з учнівською та студентською молоддю з питань відновлення престижу робітничих професій. – повідомила спеціаліст з профорієнтації РЦЗ Тетяна Єрмолаєва. – Організовуємо масові інформаційно-просвітницькі заходи, в тому числі за участю роботодавців, семінари, тренінги, професіографічні екскурсії, виїзні акції тощо. Учасники цих заходів мають добру нагоду ознайомитись з різними видами трудової діяльності, пройти тестування з визначення нахилів до тієї чи іншої професії, отримати індивідуальну консультацію з вибору фаху.

Про співпрацю з роботодавцями з питань популяризації робітничих професій соціальні партнери дізнались, переглянувши відповідне слайд-шоу.

Представник управління економіки РДА Галина Шелега, зауважила, що розвиток економіки вимагає високого рівня підготовки спеціалістів усіх рівнів, у тому числі й сучасних робітників, які зазвичай працюють на новітній техніці з програмним управлінням, задіяні у високотехнологічних виробництвах, їх праця потребує ґрунтовних знань та умінь. Для цього необхідно посилити взаємодію усіх зацікавлених організацій, зокрема, й у розвитку професійно-технічної освіти.

– З центром зайнятості з питань підготовки робітничих кадрів ми співпрацюємо більше 5-ти років, – сказала інспектор відділу кадрів ПМК-258. – Так у 2010 році стажування у пересувній механізованій колоні за професією маляр-штукатур пройшли 3 безробітних, у 2011-му уже семеро. Всі вони працевлаштовані, отримують достойну зарплатню. Цьогоріч 12 безробітних працевлаштовано у механізовану колону за такими робітничими професіями як: тесляр, лицювальник-плиточник, маляр, муляр, бляхар тощо. Проте, хочу зауважити, що справжнього кваліфікованого працівника знайти важко, тому вважаю, що професіонали завжди знайдуть собі роботу.

Представник ВАТ «Чортківський завод «Агромаш» подякувала РЦЗ за підготовку робітничих кадрів.

На завершення заходу учасники семінару розробили план спільних дій з активізації співпраці соціальних партнерів, громадськості та служби зайнятості у розв’язанні нагальних проблем із забезпечення ринку праці кваліфікованими робітничими кадрами, відновлення престижу робітничих професій, зокрема, спільно з відділом освіти визначено заходи з профорієнтації учнівської молоді, з навчальними закладами – передбачено проведення Днів відкритих дверей та презентації робітничих професій, які можна у них здобути.

На таку ж тему відбувся семінар із соціальними партнерами Кременеччини. Начальник відділу праці управління праці та соціального розвитку РДА М. Федорук, директор Кременецького технічного ліцею М. Яськевич, голова Спілки роботодавців Кременеччини Ю. Трачук, директор Великобережецької ЗОШ М. Ліснічук, представники місцевих підприємств зустрілися у районному центрі зайнятості, аби обговорити спільні дії з питань відновлення престижу робітничих професій.

Заступник директора РЦЗ О. Ілинич, знайомлячи присутніх із ситуацією на місцевому ринку праці, підкреслив, що все частіше роботодавці шукають висококваліфікованих робітників за професіями: токар, фрезерувальник, верстатник, налагоджувальник, а також фахівців будівельних професій.

Про профорієнтаційні термінали, які встановлені у навчальних закладах Кременецького району розповіла начальник відділу активної підтримки безробітних РЦЗ О. Попова. «Такий термінал дає можливість учням шкіл ознайомитись зі змістом професій, вимогами до працівників, навчальними закладами, станом та перспективами районного ринку праці, основами трудового законодавства, а також через систему тестів та ігор допомагає закріпити профорієнтаційні знання щодо умінь та навичок, необхідних представникам різних професій, пошуку роботи», – сказала фахівець РЦЗ.

Директор Великобережецької ЗОШ подякував працівникам районного центру зайнятості за організацію та проведення профорієнтаційних заходів для учнів школи.

 

Напишіть відгук