111

Питання відмови влади від змішаної системи виборів на порядку денному не стоїть. Про це заявив виконавчий директор IСТ «Соціополіс» Володимир Поляков, коментуючи інформацію ЗМІ про можливу відмову від змішаної системи виборів.
«Неприйняття законопроекту про вибори народних депутатів на змішаній основі, як це планувалося до кінця минулої сесії парламенту, пов’язано не з ідеєю відмови від пропорційно-мажоритарної моделі, а з тривалою
експертизою законопроекту Мін’юсту Венеціанською комісією», – заявив експерт, повідомила “Про все” прес-служба ІСТ “Соціополіс”.

«Природно, відтягування ухвалення нового закону дає грунт для прогнозів про відмову від мажоритарки. Але для цього не існує ні політичних, ні юридичних передумов. Політично – рейтинги Партії регіонів та її
союзників продовжує падати, що не дозволяє розраховувати на більшість голосів у новому складі парламенту, а юридично Венеціанська комісія, по-перше, не може нав’язати Україні виборчу систему, а по-друге, навіть якщо в неї і виникнуть зауваження , то не до виборчої моделі, а до механізмів формування виборчих комісій і принципам рівності учасників виборів », – підкреслив Поляков.

За словами політтехнолога, якщо Партія регіонів вирішила, віддати пост Прем’єра Арсенію Яценюку, зберігши пропорційну модель з підняттям прохідного бар’єра до 7%, то тоді це цілком можливо. Але, реально, навряд чи метою ПР буде створення коаліційного уряду після виборів в 2012 році. «Цілком імовірно, що зараз всередині парламентської більшості можуть йти торги тільки про розмір прохідного бар’єру в бік його зменшення до 4%, а також про розмір мажоритарної складової – або 50, або 25%. Крім того, затягування з ухваленням нового закону про вибори не дає можливості вести активну виборчу кампанію багатьом бажаючим балотуватися в мажоритарних округах, які або прикриваються брендом ПР, або ведуть
відверто опозиційну кампанію», – резюмував експерт.
Як відомо, на Тернопільщині “провладні кандидати вже запримітили декілька округів. Зокрема, по Гусятинщині планує балотуватись дружина нині діючого губернатора Валентина Хоптяна – Надія.Для цього задіяно увесь адміністративно-фінансовий мехвнізм. зокрема, до Дня Незалежності у Гусятині, що навіть не є містом, збудовано найкращий сучасний стадіон. Помпезне святкування Дня Незалежності всієї області в цьому райцентрі теж “не дивує”. На “забаву” запрошуються імениті гості, зокрема за “перетягування канатів2 та інші силові “фокуси” команда губернатора змушена була заплатити 60 тисяч гривень. Авіашоу, яке теж тривало в Гусятині, обійшлося у 35 тисяч гривень.

На півдні Тернопільщини, ймовірно, спробує свої сили спробує Дмитро Фірташ. У північному окрузі “висуватиметься” , щоб не втратити депутатство, Орест Муц.

1 comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.