У Тернополі відбувся VI З’їзд Федерації Товариств «Обнова»

Поділитися

23-25 вересня відбувся VI З’їзд Федерації Українських Католицьких Студентських та Академічних Товариств «Обнова» на тему «Обнова в Церкві: камо грядеш». Доповідачами та гостями та були перший ректор Львівської Богословської Академії, професор канонічного права та еклезіології Українського Католицького Університету, митрофорний протопресвітер доктор Михайло Димид; викладач еклезіології та екуменізму Українського Католицького Університету о. д-р. Юрій Саквук; голова Українського Патріархального Товариства (США), активний діяч мирянського руху УГКЦ, член міжнародного руху мирян-католиків Pax Romana, Почесний Президент Федерації Товариств «Обнова» п. Рома М. Гайда; заступник голови Фонду Св. Володимира, Почесний Президент Федерації Товариств «Обнова» п. Леся Крип’якевич; а також інтелектуали УГКЦ з України, США, члени Студентських та Академічних Товариств «Обнова» зі Львова, Києва, Івано-Франківська, Чернівців, Тернополя.

Метою З’їзду був розгляд таких актуальних в наш час питань, як: Місія та ідентичність УГКЦ у контексті Апостольського листа Івана-Павла ІІ “Світло Сходу”, місце і роль студентської мирянської організації (на прикладі Товариства «Обнова») у сучасному світі та в УГКЦ.

Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук надіслав своє благословення усім учасникам З’їзду та звернення із заохоченням зосередити свої зусилля на вивченні спадщини Київського християнства, зродженого в часи Володимирового хрещення. Таке відкриття глибин Церкви допоможе «Обнові» краще пізнати її місце та місію в лоні УГКЦ.

Преосвященний владика Василій Семенюк привітав учасників З’їзду Федерації Українських Католицьких Студентських та Академічних Товариств «Обнова», уділив своє пастирське благословення та побажав бути відважними свідками любові Христа у сучасному світі.

Отець доктор Юрій Саквук зазначив у своїй доповіді, що покликання УГКЦ – бути живою антиномією: поєднувати Схід і Захід («православними ми є у вірі, католиками у любові, в єдності», – наголошував Блаженніший Любомир Гузар).

Митрофорний протопресвітер доктор Михайло Димид подав ґрунтовне вияснення ідентичності УГКЦ в світлі апостольського листа блаженного Папи Івана-Павла ІІ «Світло Сходу». Побажав кожному особисто і всім як спільноті УГКЦ, оскільки ми є членами Київської Церкви, жити єдністю, яку нам передає Господь у Тройці Святій Єдиній. Митрофорний протопресвітер доктор Михайло Димид наголосив, що «Обнова» в тому покликана відігравати ключову роль, оскільки вона є товариством, засновниками якого були Митрополит Андрей Шептицький і Патріарх Йосиф Сліпий, які жили і трудились для того, щоб Київська Церква була одна і тим самим сповнила свою місію у Вселенській Церкві, допомігши їй стати на дорогу єдності.

Голова Українського Патріархального Товариства (США), ініціатор відновлення Товариства «Обнова» в Україні п. Рома М. Гайда, говорячи про візію «Обнови» у сучасному світі, наголосила, що «Обнова», яка покликана до інтелектуальної діяльності, зобов’язана глибинно знати богослов’я літургічно-молитовного життя Церкви і джерела її Києво-Візантійської традиції.

Представник Київського Товаритсва «Обнова», студент Київської Трьохсвятительської Духовної Семінарії, к.і.н. Тарас Пшеничний говорив про перспективи розвитку «Обнови» очима молодого обновлянина, зазначивши, що «Обнова» бере і повинна брати участь у інтелектуальному житті Церкви. Звернув увагу на те, що дуже часто «побут» заважає молодій людині в «самоусвідомленні», «саморозкритті», адже саме думаюча молодь може бути духовно незалежною, відповідно завданням «Обнови» є подолання буденності в Церкві.

Духівник Тернопільського Товариства «Обнова» отець доктор Іван Січкарик (доктор біблійного богослов’я, викладач Тернопільської Вищої Духовної Семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого) говорив про важливість нового Катехизму УГКЦ «Христос – наша Пасха» для сучасної української молодої людини. Наголосив на тому, що молоді люди потребують орієнтирів, «високих ідеалів», які може запропонувати Церква. Звернув увагу на те, що Катехизм пропонує дорогу глибокого християнського життя в єдності з Богом і розуміння Святих Тайн, Літургії, молитви, тобто розуміння духовної дійсності, в якій люди перебувають.

В рамках проведення VI З’їзду відбулись презентації журналу „Патріархат”, «Співаника Обновлянина», «Правильника Федерації». Було зорганізовано відвідини учасниками З’їзду с. Заздрість – родинного села Патріарха Йосифа Сліпого.

повідомила Софія КЕРНИЧНА,

референт зовнішніх зв’язків

Довідка

Товариство українських студентів-католиків „Обнова” було засноване у 1930 році в м. Львові за активної участі та сприяння Митрополита Андрея Шептицького, а також тогочасного ректора Львівської Богословської академії о.Йосифа Сліпого. Товариство «Обнова» у Львові діяло до 1939 р., а згодом продовжувало діяльність в еміграції. У 1992 році було відновлено діяльність Товариства «Обнова» в Україні, у Львові. У Тернополі Товариство „Обнова” діє з 1997 року і є продовжувачем традицій та завдань „Обнови” у церковному, громадському та студентському житті, що виражено в гаслі „Обновити все в Христі”. Згодом Товариства «Обнова» було засновано у Чернівцях (1998), Києві (2004), Івано-Франківську (2004). З 2001 року діє Федерація Українських Католицьких Студентських та Академічних Товариств «Обнова», яка об’єднує усі студентські та академічні Товариства «Обнова».

Додаткова інформація на сайті Федерації: http://www.obnova.net.ua/

Як Ульянов з Тернополя стажується в Канаді

Поради збаразького лікаря грибникам