111

Те, що представники так-званих патріотичних політичних партій на місцях впроваджують антинародну політику Януковича-Азарова – не дивина. До таких, на мою думку, на Тернопіллі відноситься партієць нібито опозиційної Української народної партії (УНП) Фелікіссім Ментух, який очолює Зборівську районну державну адміністрацію.

Саме землю 13 стаття Конституції України визначає як власність Українського народу. Аналізуючи розпорядження голів райдержадміністрацій можна прийти до висновку, що вони розпоряджаються землею, як нічийною річчю. Складається враження, що кожен голова РДА намагається роздати землі більше за свого попередника. Нажаль, цьому сприяє і законодавство.

Мабуть, така вдача і в пана Ментуха. Мою увагу привернули два розпорядження голови Зборівської районної державної адміністрації, якими виділено землю для ведення фермерського господарства.

11 травня цього року голова Зборівської РДА видав розпорядження № 263 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду на території Кобзарівської сільської ради». Цим документом чиновник передав 27,5 гектарів власності українського народу в оренду громадянину Вінницькому Віталію Миколайовичу, жителю міста Тернополя. Мальовнича ділянка поблизу лісу над річкою Серет на 30 років віддана у приватні руки. Та ще й за яку суму? Нормативна грошова оцінка клаптика «малої Швейцарії» в Зборівському районі оцінена ДП «Центр державного земельного кадастру» в 50 тисяч 951 гривню 86 копійок. Згідно розрахунку земельників, вартість орендної плати одного гектара становить аж 5 гривень 10 копійок. Жителі села, в якому віддається земельна ділянка, про це нічого не знають. Сьогодні затвердження ганебної оцінки землі виноситься на розгляд сесії районної ради. І знову ж таки, якщо сесія не проголосує за таку ганебну орендну плату, законодавство дозволяє зробити це в судовому порядку.

Ще одним розпорядженням від 17 серпня 2011 року № 487 «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для ведення фермерського господарства на території Білоголівської сільської ради» Ментух розпочав процедуру передачі 45 гектарів в урочищі «Свята гора» також для ведення фермерського господарства. Тільки заявником в цьому випадку виступає Ігор Зіновійович Шнуровський, який ще так недавно обіймав посаду першого заступника голови РДА та виконував обов’язки першої особи району. Можна припустити, що вартість землі і в цьому випадку стане мізерною.

Ще більш цікавішими такі дії керівника Зборівського району стають в контексті запланованої антиукраїнською владою земельної реформи. Адже дана грошова оцінка діятиме протягом трьох років, а особа, яка орендує земельну ділянку, матиме першочергове право на її викуп. Таким чином, дорогоцінні надбання українців перейдуть у приватні руки за безцінь.

ГАНЬБА!!!

 

ЗБОРІВСЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА  АДМІНІСТРАЦІЯ

 

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

ГОЛОВИ  РАЙОННОЇ  ДЕРЖАВНОЇ  АДМІНІСТРАЦІЇ

 

 

від   «11»  травня  2011 року                             м. Зборів                                              №  263

 

 

Про затвердження проекту землеустрою

щодо відведення земельної ділянки в оренду

на території Кобзарівської сільської ради

 

 

Відповідно до статті 21 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статей 17, 124 та пункту 12 «Перехідних положень» Земельного кодексу України, розглянувши проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду на території Кобзарівської сільської ради та заяву Вінницького Віталія Миколайовича, жителя міста Тернополя, що додаються:

1. Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду Вінницькому Віталію Миколайовичу загальною площею 27,5000 га для ведення фермерського господарства за рахунок земель запасу (землі сільськогосподарського призначення: пасовища – 3,4000 га, сіножаті – 24,1000 га), на території Кобзарівської сільської ради.

2. Надати Вінницькому Віталію Миколайовичу земельну ділянку в оренду площею 27,5000 га за рахунок земель запасу (землі сільськогосподарського призначення: пасовища – 3,4000 га, сіножаті – 24,1000 га) на території Кобзарівської сільської ради терміном на 30 років.

3. Рекомендувати Вінницькому Віталію Миколайовичу приступити до використання земельної ділянки відповідно до вимог статті 125 Земельного кодексу України.

4. Контроль за виконанням розпорядження доручити заступникові голови районної державної адміністрації Молочнику Є.М..

 

 

Голова районної державної

адміністрації                                                                                    Ф.А. МЕНТУХ

 

ЗБОРІВСЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА  АДМІНІСТРАЦІЯ

 

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

ГОЛОВИ  РАЙОННОЇ  ДЕРЖАВНОЇ  АДМІНІСТРАЦІЇ

 

 

від   «17»  серпня  2011 року                            м. Зборів                                           № 487

 

Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для ведення фермерського господарства на території Білоголівської сільської ради

 

Відповідно до статті 21 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, статей 17, 31, 93, 116, 124 та пункту 12 „Перехідних положень” Земельного кодексу України, розглянувши заяву Шнуровського Ігоря Зіновійовича, жителя села Бзовиця, що додається:

1. Надати дозвіл Шнуровському Ігорю Зіновійовичу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду загальною площею 45 га для ведення фермерського господарства за рахунок земель запасу (землі сільськогосподарського призначення – рілля) в урочищі «Свята Гора» на території Білоголівської сільської ради Зборівського району Тернопільської області.

2. Дозволити проектним ліцензованим організаціям виконати роботи по розробці вищезгаданого проекту землеустрою.

3. Рекомендувати Шнуровському Ігорю Зіновійовичу проект землеустрою подати на затвердження в районну державну адміністрацію.

4. Контроль за виконанням розпорядження доручити заступникові голови районної державної адміністрації Молочнику Є.М.

 

 

Голова районної державної

адміністрації Ф.А. МЕНТУХ

1 comment

 1. Зіновій Українець

  Дуже прикро, шановні журналісти, що на днях відзначалася річниця за Гонгадзе, а журналістика де була, там і стоїть. Будь-який некомпетентний читач цієї статті може зробити висновок, що стаття опублікована не на підставі результатів досліджень журналістів про зловживання у земельній сфері, в даному випадку у Зборівському районі, а на підставі чиєїсь просьби, кому не вдалося загарбати саме ці конкретні ділянки.
  А хто подивиться ще й озброєним оком, особливо на всі прийняті розпорядження, ссилку на котрі ви дали, то побачить, що надання в оренду ділянки фермеру далеко не єдине земельне розпорядження, прийняте відповідно до чинного законодавства. Адже, крім ст. 13 Конституції України, є стаття 17 Земельного кодексу України, де описано повноваження адміністрації і адміністрація зобов’язана розглядати заяви громадян з цих питань.
  Щодо до суті статті виникає чимало запитань. Скажіть, будь ласка, які такі розрахунки провело земельне управління, що взялася цифра 5 грн за гектар? Якщо вся нормативна оцінка 50 951 грн за 27,5 га, то розділивши суму оцінки на кількість гектарів, отримаємо суму в 1852,76 грн за 1 га. Це 100%. 1% за 1 га =18,52 грн. А оскільки орендна плата не може бути менша 3%, то оренда плата становити за 1 га мінімум 55,56 грн! Тому дуже прошу, проведіть дослідження в земельному і напишіть тут, де взялося тих 5 грн? А то так виходить, що це наклеп на професійність працівників Управління Держкомзему у Зборівському районі.
  А ви перевіряли, чи жителі села про це ні сном ні духом? На скільки я знаю, Зборівський район один із небагатьох, який для прийняття розпорядження вимагає рішення сесій сільських рад, за які голосують депутати цих рад. Хоча рішення якби чинним законодавством не передбачені. Проте Зборівська РДА прагне, щоб сільські ради давали згоду. Так, що швидше за все, тут ви зовсім не перевіряли, чи знає про це сільська рада.
  А закон дозволяє оскаржити нормативну оцінку тому, що перед поданням на сесію районної ради, вона пройшла обов’язкову державну землевпорядну експертизу, де чиновники, що наділенні повноваженнями від держави, перевірили всі стандарти і правила визначення нормативної оцінки, і видали позитивний висновок. Ще б дуже хотілося почути обгрунутування чому ця оцінка ганебна? Ви знаєте інші способи оцінювання сільськогосподарських земель за межами населеного пункту для ведення фермерського господарства, де вартість гектару дорівнюватиме вартості Хрещатику? То поділіться досвідом, як зробити цю оцінку неганебною? Тільки не забуваєте, що кожний селянин сплачує земельний податок також від такої ж ганебної оцінки!
  А що тут такого, що колишній державний службовець не міг прожити на мізерну зарплату (Шнуровський) чи Фермер який купив техніку і сплачує за неї кредит і використав своє право, як це може зробити кожний громадяни, вирішив розпочати власну справу в с/г виробництві, привівши зарослу землю в родючий стан і стане виращувати продукцію, яку ми з вами купуємо на ринку? Чи хай краще землі пустують і заростають буряними, ніж обробляються, залучається робоча сила і сплачується хоч якась орендна плата, встановлена тією ж державою? Чи Шнуровський знову когось випередив?
  Нормативна оцінка, шановні журналісти, щороку індексується станом на 1 січня. А за безцінь дійсно продадуть, тільки не державні землі, а ті паї, які селяни сьогодні обробляють і продадуть їх, бо не матимуть як їх обробляти!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.