Нещодавно у Борщівському районному суді прозвучав вирок для жителя Залішиків – Петра Ф., більш відомого у райцентрі під прізвиськом «покаяний», яке заслужив собі проповідуючи вчення Сідків Єгови.

Та на лаві підсудних Петро опинився у ролі в’язня. Передісторія така: у квітні 2010-го колегія суддів кримінальної палати апеляційного суду Чернівецької області засудила його до п’яти років позбавлення волі за одразу декількома статтями Кримінального кодексу. На той час Петро був директором сумнівної кредитної спілки у одному з містечок Чернівецької області і «нагрівся» на грошах вкладників так, що збитки перед клієнтами склали аж дев’ять мільйонів гривень… За це «геніальний шахрай»і потрапив за ґрати.

А ще, задовго до того, у м. Заліщики існувала сумнозвісна кредитна спілка «Сідней-Плюс», яку очолював наш головний герой. Остання афера сплила вже тоді, коли Петро відбував покарання. Обдурені люди розповідають, що чоловік масово позичав гроші у заліщан, обіцяючи їм 24% річних. Власне довіра і погубила людей, які не роздумуючи віддаючи у руки Петра Ф. десятки тисяч різної валюти. А Петрові одночасно вдавалося обдурювати навіть банки, беручи там кредит він знаходив способи, як не сплачувати відсотки і залишатися ненаказаним.

Як встановили слідчі, виманювання з людей грошей – це ще далеко не все, чим незаконно займався Петро.  “Праведний євангеліст” працював і вдень, і вночі – коли надворі наставала глуха ніч, він викрадав автівки, а пізніше вимагав у телефонному режимі від власників викуп у розмірі 3500 доларів.

Врешті-решт, для погашення боргів арешт наклали лише на будинок, а квартира залишилася недоторканною, бо у ній зареєстровані діти. Іншого майна у знаного шахрая не виявили. Як результат, в обвинувальному висновку говориться, що “…в період з жовтня 2004 року по травень 2009 року, переслідуючи мету особистого збагачення, Петро заволодів коштами фізичних та юридичних осіб шляхом обману та зловживання довір’ям повторно, що завдало значної шкоди потерпілим, в особливо великих розмірах, незаконно заволодів транспортним засобом, повторно, вимагав передачі чужого майна з погрозою пошкодження чи знищення майна потерпілих, повторно, використовував завідомо неправдиві документи, – що стало підставою звинувачення за кількома статтями Кримінального кодексу”.

В процесі судового розгляду справи десятки потерпілих, які залишилися нізчим  потерпілі вимагали для шахрая суворої покари. Усього було задоволено судом цивільних позовів на суму понад 770 тисяч гривень. Призначаючи покарання, суд брав до уваги і покарання за попереднім вироком. Отже, остаточне покарання – позбавлення волі на строк 7 років з конфіскацією всього майна, яке належить засудженому на праві власності, з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих обов’язків на 2 роки. Як стало відомо, один із потерпілих звернувся з апеляційною скаргою на вирок, вважаючи таке покарання занадто м’яким для зловмисника Петра. Тож це ще не кінець історії, адже вже найближчим часом вирок буде переглянуто апеляційним судом Тернопільської області.

Лілія Куленич

Напишіть відгук