Про це повідомила під час брифінгу із представниками місцевих засобів масової інформації заступник начальника Тернопільської об’єднаної ДПІ Леся Миколаївна Захарко.

Адже тематика зустрічі стосувалася аналізу результатів цьогорічної деклараційної кампанії.
Під час спілкування з журналістами Леся Миколаївна зазначила, що головною ознакою процесу декларування громадянами своїх доходів цього року, як і в попередні, була спрямованість фахівців податкової інспекції на налагодження партнерських відносин з платниками податків, якісне їх обслуговування, створення сприятливих умов громадянам для виконання ними громадянського обов’язку перед державою. „Аналіз підсумків деклараційної кампанії за 2010 рік свідчить про високу свідомість наших громадян у їхньому волевиявленні щодо декларування неоподаткованих доходів,” – наголосила заступник начальника податкової інспекції. Так, за результатами деклараційної кампанії мешканці Тернополя та Тернопільського району подали 3554 декларації про доходи, отримані у 2010 році. За наслідками зроблених розрахунків по даних деклараціях 909 громадянам донараховано 6 млн. 973,6 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб, що на 4 млн. 661 тис. грн. більше, ніж в минулому році. Правом на податкову знижку скористалися 2066 громадян. Їм нараховано до повернення понад 1 млн. 612,2 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб, а це на 56,8 тис. грн. більше, ніж минулоріч.
Значна частина декларацій – 598 – була подана громадянами, які протягом 2010 року отримали дохід у вигляді спадщини. Внаслідок цього їм було донараховано до сплати 998 тис. грн. податку. Більш ніж утричі зросла кількість декларантів, які заявили про отримані доходи від продажу транспортних засобів, цьогоріч це 308 осіб порівняно з 86 минулорічними. У результаті до бюджету надійшло 109 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб. Майже у два рази збільшилось подання декларацій громадянами, які отримували доходи від здачі власного житла в оренду. Цією категорією громадян було подано 71 декларацію, за результатами перерахунків донараховано 28 тис. грн. податку з доходів.
„У цьому році під час деклараційної кампанії ми активізували роз’яснювальну роботу серед громадян щодо декларування ними іноземних доходів, – деталізувала Леся Миколаївна. – Відтак 77 мешканців Тернополя та Тернопільського району заявили про отримання таких, і їм донараховано 976 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб. А це на 119 тис. грн. більше порівняно з минулим роком. До речі, троє таких декларантів задекларували доходи в розмірі більше 1 млн. грн.”
Заступник начальника податкової інспекції також наголосила, що із 1314 мешканців Тернополя та Тернопільського району, які заявили про отримані та неоподатковані в 2010 році доходи, 10 громадян задекларували дохід у розмірі більше 1 млн. грн.Загальна сума задекларованого ними доходу склала 49 млн. 636 тис. грн. За результатами проведених перерахунків їм було донараховано 5 млн. 59,6 тис. грн. податку. А за результатами декларування у 2010 році (за наслідками 2009 року) тільки 5 громадян заявили, що отримали дохід більше 1 млн. грн. Ними було задекларовано значно меншу суму доходу 6 млн. 519,7 тис. грн. та пред’явлено до сплати 463,5 тис. грн.
„Загалом, результати цьогорічної деклараційної кампанії є свідченням того, що з кожним роком все більше наших співвітчизників сумлінно звітують про отримані доходи і свідомо поповнюють бюджет держави. А отже, декларування стає нормою життя практично для кожної людини, а за таких умов ми можемо будувати цивілізоване суспільство європейського рівня.,” – підсумувала Леся Захарко, повідомили “Про все” у  відділі масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Тернопільської об’єднаної ДПІ

Напишіть відгук