111

В управлінні з питань містобудування та архітектури міської ради розповідають, що з початку року надійшло понад десять заяв з проханням приватизувати майстерні, з яких люди хочуть зробити житлові приміщення. Та дозволів на приватизацію майстерень-квартир міська рада не може, адже ці об’єкти знаходяться в громадському фонді. « Перевести їх в житловий фонд неможливо, оскільки вони не відповідають будівельним нормам, нормам пожежної безпеки та санітарним правилам, тобто вони є непридатними для проживання людей, – пояснює начальник управління з питань містобудування та архітектури міськради Василь Бесага, – дані приміщення можуть бути обладнані під офіс, але не під квартири, бо це суперечить Державним будівельним нормам, якими регулюються такого роду питання».

Ціна такого об’єкта, порівняно з вартістю квартир у місті, значно нижча – це і є основою причиною того, що люди купують (за паперами) майстерні, викидують гроші, роблячи там ремонти приміщень і сподіваються, що приватизують їх як власне житло. Та забувають вони про одне – приватизувати нерухоме майно в такому стані просто нереально, оскільки майстерня не житлове, а робоче приміщення і узаконити своє там проживання не вдасться.

«Державні будівельні норми є окремо для громадських приміщень і окремо для жилих приміщень. Тому міська рада не може надати дозвіл на приватизацію квартири, якщо дане приміщення, згідно норм, непридатне для проживання в ньому людей, – роз’яснює ситуацію міський голова Тернополя Сергій Надал. – Коли людина купує майстерню, то вона повинна усвідомлювати, що вона завжди житиме в майстерні».

Тому не поспішайте «купуватися» на (нібито) вигідні пропозиції, що надходять від шахраїв і пам’ятайте хорошу приказу: «Сім разів відмір, один – відріж»…

Лілія Куленич

1 comment

  1. GENKO

    Вельмишановні мер та архітектор міста просто…брешуть мешканцям.Пояснюю,чому: в кожному конкретному випадку слід розглядати можливість реконструкції творчої майстерні у житлове приміщення із врахуванням діючих норм щодо житлових приміщень. В основному це стосується майстерень в будинках вище 4-х поверхів, оскільки виникає питання ліфта…Стосовно переобладнання майстерень в офіси-знову чергова брехня – шляхи комунікацій до офісів не повинні проходити через комунікації .що ведуть до житла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.