111

У Тернопільському прес-клубі відбувся семінар для соціальних партнерів обласної служби зайнятості на тему «Жінка, безробіття і бізнес».

Однією із проблем місцевого рику праці, – сказала перший заступник директора ОЦЗ Олександра Островська, – є зростання серед безробітних кількості жінок: з 38,7% на початок 2011 року до 52,4% за станом на 1 жовтня, а в м. Тернополі жінки серед безробітних складають 62,2%. З початку року послугами служби зайнятості області скористались 21233 жінки, профнавчання проходили 2150. 2078 безробітних жінок брали участь в оплачуваних громадських роботах. Протягом січня-вересня 2011-го за направленнями центрів зайнятості Тернопілля працевлаштовано 8535 жінок, у тому числі 500 – на робочі місця, створені за рахунок надання дотацій роботодавцям. Центри зайнятості сприяють безробітним жінкам і у відкритті власного бізнесу. Цьогоріч одноразову виплату допомоги по безробіттю для започаткування підприємництва отримали 156 жінок.

Начальник управління з питань туризму облдержадміністрації Леся Серетна погодилася з тим, що служба зайнятості докладає немало зусиль для пропаганди підприємництва серед безробітних жінок. Водночас вона зупинилася на такому аспекті підприємницької діяльності, як розвиток сільського зеленого туризму.

– Наш край є привабливим для туристів. Він мальовничий. Особливе захоплення у подорожувальників викликають Дністровський каньйон, водоспади, історико-архітектурні пам’ятки, лісові масиви… Отож, зелений туризм – це перспективний напрямок бізнесу, – наголосила Л. Серетна. Вона запропонувала обласному центру зайнятості провести у районах області спільні семінари, на яких би жіноцтво Тернопілля, яке знаходиться у пошуку роботи, більше дізналося про те, як зорганізувати власну справу саме у царині сільського зеленого туризму.

Начальник відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Тернопільської об’єднаної Державної податкової інспекції Василь Карпа основний наголос у своєму виступі зробив на системах оподаткування підприємців-фізичних осіб, на правильному поданні ними податкової звітності.

Про допомогу служби зайнятості у започаткуванні бізнесу розповіли приватні підприємці з Теребовлі, Підгаєць, Тернополя.

Зокрема, Олеся Нікітюк відкрила у Підгайцях фітнес-клуб. Марія Ружніцька стала бізнес-леді швейного виробництва. У неї зараз працює 6 осіб, яких підбирала за сприяння Тернопільського міськрайонного центру зайнятості, двоє з них отримали роботу за рахунок надання роботодавцю дотацій на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних.

– Якби всі так допомагали нам у нашому становленні, як служба зайнятості, то і труднощів у розвитку бізнесу було б набагато менше, – висловили спільну думку жінки-підприємці, що взяли участь у семінарі.

Представники обласного центру зайнятості, податкової інспекції та управління з питань туризму облдержадміністрації домовилися про розповсюдження серед місцевих центрів зайнятості для використання в їх організаційній роботі методичок, що будуть корисними для безробітних, які хочуть стати підприємцями-початківцями.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.