«Держава через Податковий кодекс, який вже близько року діє, значно знизила рівень податкового навантаження на суб’єктів господарювання шляхом зменшення кількості податків та зниження податкових ставок. Проте порівнюючи рівень податкових надходжень з минулорічним показником особливо великого його зростання не видно. Це, на жаль, пов’язано, з низькою податковою культурою нашого суспільства. Тому одним із головних завдань сьогодення для органів державної податкової служби є налагодження партнерських стосунків між бізнесом і владою. А партнерство – це, перш за все, чесність і відкритість обох сторін», – зазначив перший заступник голови ДПА в Тернопільській області Володимир Михайлюк під час засідання «круглого столу», що днями відбувся в Тернопільському національному економічному університеті.

Заступник начальника Тернопільської об’єднаної ДПІ Віктор Солтис розповів присутнім про новації в спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, зазначив, що в Україні завдяки прийняттю Податкового кодексу вдалося вперше систематизувати велику кількість нормативно-правових актів з питань оподаткування.

В засіданні круглого столу на тему: «Формування новітньої парадигми фіскальної політики в умовах нестабільної економіки: зарубіжний досвід та вітчизняні реалії» взяли участь фахівці, науковці і звичайні студенти.

Учасники засідання вислухали та обговорили доповіді молодих науковців на теми: «Управління державним боргом в умовах економічної кризи», «Організаційні аспекти казначейської діяльності в різних країнах світу», «Соціально-економічна роль неоподатковуваного мінімуму доходів громадян», «Вплив корупційної складової на соціально-економічні показники держави». Особливо жваву дискусію викликала система формування споживчого кошика в Україні в порівнянні із зарубіжним досвідом та необхідність розробки нової методики його формування, а також обговорили методи подолання корупції в органах державної влади.

Напишіть відгук