Братство тверезості з Копичинців поповнює бібліотечну книгозбірню

Поділитися

У суботу, 21 січня, члени Братства Тверезості поповнили книгозбірні Копичинецької міської бібліотеки для дорослих, в знак подяки.  Зокрема були вручені такі книги:

Василь Шкляр “Залишинець. Чорний Ворон” (книжка року 2009)
Роман «Залишинець. Чорний ворон» – перша сучасна художня інтерпретація подій Холодного Яру 1920-х років. Твір викликав шквал дискусій, бо сюжет ґрунтується на маловивченій сторінці української історії. 1921 року долю чотирилітньої війни, яку Росія розв’язала проти Української Народної Республіки, було вирішено на користь загарбника. Армія УНР опинилася інтернованою за колючим дротом колишніх польських союзників. Однак збройна боротьба ще роками тривала майже на всіх теренах України. Відчайдушний опір російським окупантам чинили повстанці Холодного Яру. На їхньому чорному бойовому прапорі був напис: «Воля України або смерть».
Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами і навіть заборонили згадувати їхні імена, щоб стерти з пам’яті ту ідею, за яку повстанці жертвували своїми життями. Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навколо запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони – залишенці – обрали собі смерть.
У лютому 2011 р. Комітет з Національної премії України ім. Т.Шевченка за роман «Залишенець. Чорний ворон» визначив Василя Шкляра лауреатом Шевченківської премії 2011 року в галузі літератури.

Дочинець Мирослав – Многії літа. Благії літа. Заповiдi 104-рiчного Андрiя Ворона – як жити довго в щастi i радостi
“Десятиліттями я живу в одному місці. Роблю ту саму роботу. Веду бесіди з одними й тими ж людьми. Сідаю за той же стіл у той же час і їм майже однакову їжу. Лягаю в один час в своє ліжко… Минають літа, але ніщо не міняється – ні довкілля, ні я. Бо не міняється моя душа. І це добре. Дивлюся на образи діда, батька, на своїх онуків і правнуків – і здається, що я на цьому світі був завжди. І буду вічно…” Андрій Ворон. «Маємо унікальний, осмислений і пронизаний істинною духовністю устрій життя однієї людини. Людини звичайної і водночас незвичайної. Це не просто безцінні крихти набутих знань і вмінь мудрого старця, це Система. Вибудована на тонкій інтуіції і вивірена 100-літнім досвідом, вона з користю прислужиться кожному, в тому числі великою мірою і нам, медикам. Це свіжий струмінь у сучасні дієтологію, валеологію, соціальну психологію і людинознавство. Уважно і вдумливо це слід читати і перечитувати, неначе дрібними ковтками п`єш живу воду» .
Книга, що передається з рук у руки. Андрій Ворон, який помер на 104 році життя, розповідає про своє життя у щасті та здоров’ї. Він дає корисні поради щодо харчування, відношення до навколишнього світу.
Унікальна книга, яка витримала вже 12 перевидань, написана на основі унікальних і повчальних матеріалів із зошитів Андрія Ворона, 104-річного закарпатського мудреця, народного філософа, травозная – як жити довго в щасті, радості і, що важливо, мудрості.


Олександр Почекета “Зберегти Свободу” 
В епоху катастрофічного збільшення рівня споживання алкоголю в нашій країні читачу пропонується переосмислити існуюче у сіспільстві ставлення до цієї речовини.
У книзі викривається уся прихована сторона солодких закликів до «культурного» та «помірного» її споживання, розповідається про вплив на людину малих доз алкоголю, висвітлюється вплив звички до цих малих доз на наше суспільство.
Дати читату вибір між звичним, «традиційним» вживанням спиртного та абсолютною, свідомою тверезістю — ось основна мета даного видання.

 


Федір Калінчук “Живіть тверезо і без нікотину” 
У посібнику “Живіть тверезо і без нікотину” висвітлено, якої шкоди здоров’ю людини спричиняють алкоголь і нікотин, і пропонується мистецтво тверезого здорового життя. Описано метод, як позбутися шкідливих програм, звичок і залежностей куріння і вживання алкоголю. За основу взято метод кандидата біологічних наук Г. А. Шичка, який протягом багатьох років успішно використовував цей метод. Він допоміг багатьом позбутися цих шкідливих звичок.
Посібник буде корисним всім тим, хто прагне бути здоровим, позбутися запрограмованості на вживання алкоголю і тютюнокуріння.
Посібник можна використовувати в процесі навчальної діяльності, для проведення виховних годин, позакласної роботи, факультативних занять, батьківських зібрань, тощо.

4-5 лютого в Бережанському районі Тернопільської області відбудуться зимові змагання з мандрівництва «Снігохід»

На Тернопільщині вбито скаженого лиса