Запропонована реформа ринку праці виглядає непродуманою

Поділитися

Спочатку — соціальні ініціативи президента, тепер — урядові реформи ринку праці, забезпечення зайнятості і заохочення підприємництва. Віце-прем`єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко представив проект документу, який спрямований на стабілізацію трудового ринку, — повідомляє мережеве видання «Обозреватель».

Передбачені зниження соціальних внесків для працедавців при прийомі на роботу нових працівників тільки збільшить плинність кадрів, — вважає провідний експерт Центру Разумкова Павло Розенко. «Тут приємного мало. Ну, пропрацює рік один співробітник, буде пільговий внесок, потім наймуть наступного — і плинність кадрів нескінченна», — сказав він. За словами знавця, це шанс для працівника, але самообман для працедавця.

Ініціатива Мінсоцполітики по прийому на безкоштовне стажування студентів і випускників ВНЗ строком на півроку — сумнівний захід. «Студент має право проходити півроку практику але при цьому йому ніхто нічого не заплатить. Це економія для працедавця, але із зарплати ж ведуться різноманітні відрахування до соціальних фондів. Ні в один з 4 фондів — соцстрахування, пенсійний, безробіття і нещасних випадків на виробництві — відрахування для працюючого студента вестися не будуть. Не дай Бог з ним що станеться — і що тоді»?, — обурюється пан Розенко.
Знавець також відмітив, що плюсом в цій ситуації можна розглядати наявність практичного досвіду для студентів, але який студент нині погодиться працювати безкоштовно? Поза сумнівом, діти заможних батьків не особливо переживатимуть з приводу зарплати, а що робити дітям з бідних сімей?

Ініціатива про те, що в заявках на роботу з прийняттям нового документу не потрібно вказувати вік і стать кандидата, стала чи не найгучнішою як серед претендентів і експертів, так і самих роботодавців. Коментуючи питання відносно скасування позначення в описах вакансіях статі і віку Павло Розенко висловив подив відносно того, для чого взагалі це робиться і хто від цього виграє: «Людина, яка шукає співробітника, точно уявляє те, яким він має бути. І якщо замість жінки до 30 років зі знанням англійської і французької мов до працедавця прийде чоловік років 60 з кваліфікацією двірника, то кому взагалі це може бути вигідно?», — говорить знавець. За словами дослідника, це марна додаткова трата часу як для працедавця, так і для кандидата.

Тернопілля готується до проведення VIІ Міжнародного інвестиційного форуму

Іван Драч, Роман Лубківський, Ігор Осташ, Марина Гримич, Василь Габор із “Приватною колекцією”, Мирослав Дочинець завітають до Тернополя