На Тернопільщині наважилися змінити сценарій виборів

Поділитися

Громадсько-активні жителі півдня Тернопільщини зібрались на «Народне Віче», щоб продемонструвати всенародну ідею єдності, пробудження громадської свідомості та втілення принципів демократії. Зібрались не за вказівкою керівництва, не під впливом адміністративного тиску, а з власної волі, щоб дати відповідь на важливі питання: хто і як може змінити життя українців на краще?

У неділю, 24 червня, в Чорткові було започатковане «Народне Віче» – збори громадсько-активних жителів Тернопільської області.   У першому подібному заході взяли участь близько 200 небайдужих громадян Чортківського, Заліщицького та Борщівського районів, серед  яких представники духовенства, громадських та політичних організацій, вчителі, лікарі. Всіх їх, окрім іншого,  об’єднує приналежність до одного виборчого округу області – Південного  та бажання зробити вибори 2012 року – виборами нового, кращого життя.

Відкриваючи «Народне Віче», член організаційного комітету зборів, голова Тернопільського обласного осередку Всеукраїнського об’єднання підприємців «Фортеця» Людмила Скакун звернулася з проханням не тратити час на пошуки винних (бо виною всьому, в першу чергу,  є наша байдужість), а зосередити увагу на тому, що кожен з нас може і повинен сьогодні зробити для своєї країни, в тому числі і задля забезпечення чесних та усвідомлених виборів. «Вибори – це інструмент народовладдя, це спосіб змінити владу. Але чи правильно ми використовуємо цей інструмент? Адже найбільша дурниця в житті робити все  за старим рецептом, але сподіватися на інший результат», – сказала вона.

Андрій Гребченко, член Чортківської районної Асоціації підприємців, продовжив цю думку, закликавши присутніх вершити свою долю самостійно. «Даремно чекати покращення життя від когось з владної верхівки. Допоки ми самі не захочемо бути повноцінними, відповідальними громадянами України зі своїми ідеями та ініціативами, ніхто нам нічого не дасть. То давайте не відкладати на потім – час грає проти нас», – підкреслив виступаючий.

Ще більш емоційним був виступ молодого голови Білівської сільської ради Володимира Шматька, який наголосив : «Важливо, щоби нас не «купили» по одному біг-бордами, рекламою та різними подачками. Ми маємо підтримати ту людину, яка дійсно представлятиме інтереси нашої місцевості».

На думку учасників зібрання, дуже важливим чинником , окрім порядності , чесності, відповідальності, фаховості та активної громадської позиції  потенційного кандидата, є умова, щоб він жив і працював на території округу. Саме таке бачення лягло в основу одного з пунктів резолюції Народного Віче.

Депутат Заліщицької районної ради Борис Шипітка зазначив обов’язковою вимогою до кандидата патріотизм та відданість Україні. А Парасковія Джурбій, член Чортківської районної асоціації підприємців, з призми свого життєвого досвіду, порадила дати Україні «свіжу кров», допомогти прийти до влади молодим, енергійним та розумним людям, якими, безумовно, багатий наш край.

Такої  ж  думки дотримується і депутат Білівської сільської ради Віра Боднар, яка запевнила присутніх у високих професійних та організаторських здібностях, принциповості і порядності Скакун Людмили, яка могла б стати достойним кандидатом від Південного округу.

Менш оптимістичним був виступ заслуженого лікаря України Івана Мироновича Блошка, який сказав, що шлях до змін – не легкий. Але, разом з тим, пообіцяв свою підтримку молодим і навіть готовність віддати свою пенсію.

В результаті організатори поставили на голосування проект  резолюції, де йдеться про намір учасників «Народного Віче» брати активну участь в майбутніх виборах, пропагуючи усвідомлений вибір, а також висловили свою готовність підтримати  Людмилу Скакун у разі її участі у виборах в статусі кандидата в депутати до Верховної Ради. Резолюція була прийнята одноголосно.

Наостанок, дякуючи присутнім за їхню сміливість і  довіру, пані Скакун сказала: «Я дуже хочу, щоб на виборах переміг народ, перемогли нові ідеї. Для цього нам просто треба наважитися – і зробити перший крок. І разом його зробити набагато легше!».

Експерти дали оцінку праймеріз у Зборівському окрузі

28 червня у Тернополі відбудеться маніфестація присвячена захисту сім’ї, дітей та традиційних сімейних цінностей