111

Поблизу села Волиця знаходиться витік річки Горинь. На державу, яка не має коштів на найнеобхідніше, мешканці Волиці не сподіваються, та  хочуть облаштувати  витік річки як тому належить.
На жаль, як завжди, бракує коштів для реалізації доброї ідеї. Джерельце,з якого починається одна з найбільших річок Волині Тернопільщини – Горинь, перебуває в жахливому стані. Дощі його затоплюють.

Свого часу місцеві мешканці облаштували там місток, столик і лавки для тих, хто прийде до джерела напитися води. Можна там й помолитися – поруч споруджена капличка.
До речі, село Волиця знаходиться у водо розділі, де беруть початок чотири річки Волині:  Іква, Серет,Стир, Горинь

Довідка

У  давньому  Іпатіївському  літописі  під  1150  роком  згадується  про  річку  Горинь і с. Завалля.  Зазначено,  що  Ізяслав  Мстиславич  ”перейшов  Горину  і  тут  став  табором“.
Своєрідність Горині у її різноманітних ландшафтах. У верхів’ї краєвиди Кременецьких гір із їх горбистими ландшафтами. На рівнині прекрасні пологі береги Полісся

1 comment

  1. Галина Проців, голова громадської ради при Державній екологічній інспекції у Тернопільській області

    Представляю на Тернопільщині ВО Українська річкова мережа, яка об’єднує неурядові організації та людей, що опікуються річками та їх басейнами, джерелами, ставками і озерами. Екологічний клуб “Край”, це організація яку я очолюю з 1992 року, має досвід встановлення символічних знаків на витоках річок, і в тому числі без державних коштів. Можемо допомогти та посприяти в облаштуванні витоку річки. Прошу звертатися по телефону: 0975332029.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.