Велика  кількість диму від випалювання стерні, сухої рослинності, створює безпосередню загрозу для життя людини, сприяє появі підвищеної кількості запальних захворювань органів дихання і очей, захворювання серцево-судинної системи.

Крім  того, дим негативно впливає на стан навколишнього природного середовища – знижує родючість ґрунтів, порушується  їх структура, зменшується протиерозійна  стійкість, забруднюється атмосферне повітря. З’являється пожежна загроза лісових пожеж та загоряння житлових будинків.

З метою недопущення виникнення вищезазначених негативних чинників, протидії масовим пожежам в лісах, на торф’яниках та сільгоспугіддях, а також керуючись природоохоронним законодавством Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області проводять спеціальні рейди-перевірки.

За  самовільне спалювання адміністративний кодекс України (ст. 77-1) передбачає штрафні санкції:  від 170 до 340 грн. – громадянам;  від 850 до 1190 грн. – посадовим особам. За особливо великі збитки передбачена і кримінальна відповідальність. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн., на посадових осіб від 1190 до 1700 гривень.

Тож, вкотре наголошуємо: не порушуйте природоохоронне законодавство, адже Держекоінспекція у Тернопільській області здійснює посилений контроль за дотриманням вимог чинного законодавства та пильнує за станом навколишнього природного середовища. Порушників буде покарано!

Напишіть відгук