В області стартував довготривалий  благодійний проект «Допомогти ближньому», ініційований нашим земляком,  представником благодійного фонду «Мрії збуваються»та активістом партії «УДАР» Віталієм Ломаковичем.

Минулого тижня до потребуючих вирушив перший вантажний мікроавтобус з медичним обладнанням французького виробництва. Адресою номер один стало геріатричне відділення села Токи Підволочиського району, куди доставили  п»ять ходунів на колесах та три стільці-туалети. Потім відвезли до Кременця механічне саморегулююче ліжко для 19-річної Інни Янкевич, яка від народження  хворіє на ДЦП.

Як виявилось, саме в ці дні воно стало для дівчини ще більш потрібним, так як її щойно прооперували в обласній лікарні. Друге таке встановили в селі Підлісне Кременецького району, в хаті Ореста Дмитровича Боцька. Довгий час він працював ветфельдшером, в усіх навколишніх селах був знаний, як грамотний та совісний фахівець, та й просто дуже хороша людина. Та після перелому хребта внаслідок нещасного випадку чоловік ось уже 15 років паралізований нижче пояса,  без сторонньої допомоги не може навіть перевернутися на інший бік. «Його наче списали з того життя!» – плаче донька Олена,підтримуючи кволе тіло рідної людини. А в ясних і розумних очах її батька – лише невимовний біль. «Якби тоді правильно склали хребет – я б міг ходити», – коротко каже він на прощання. А за наступною адресою – на хуторі біля села Раковець Збаразького  району представники благодійного Фонду та активісти «УДАРу» зустрічаються з не меншою людською бідою.

Долю 24-річного Андрія Вовка зламав підступний розсіяний склероз. На лікування важкого захворювання постійно потрібні чималі кошти, а хлопець проживає лише з також не дуже здоровою мамою в недобудованій хаті без газу і на одну пенсію за інвалідністю вони ледве зводять кінці з кінцями. Платити ж не раз треба навіть за бензин для швидкої, бо держава забезпечити ним лікарів чомусь не спроможна…

– Знаєте, у мене навіть немає слів, щоб передати болючі враження від цього об»їзду потребуючих, – каже Віталій Ломакович. – Влада мала б захлинатися в сльозах цих людей! У кожній з хат, де ми побували – окрема гірка біда. Але є у неї спільний знаменник –  держава покинула людей напризволяще, на самовиживання.

Наш фонд зробить все, щоб допомогти якомога більшій кількості людей. Але щоб допомогти всім важко  хворим та людям з  особливими потребами –  необхідні кардинальні зміни в медичній та соціальній сферах, які можливі лише після кардинальних змін у самій державній владі.

Надія Віренко.

13 comments

 1. 111

  Аінший кандидат Клименко дороги будує, і піднімає економічний потенціал Кременецького району., а це так дрібний піар.

 2. Віктор

  Клименко піариться, а кошти виділяє держава! Можна подумати, що благодійник Клименко приїхав спасати Тернопільщину від економічних бід! Нехай спасає свою батьківщину – Луганщину!!!

 3. Андрій

  Основне, що як дороги так і медобладнання, яке рятуватиме життя людей -залишиться нам, а вибирати потрібно не шлунком, а серцем!

 4. Юрій

  Клименко – позашлюбний син Стельмаха (який завалив гривню) з ПАРТІЇ РЕГІОНІВ.
  Віталій Ломакович – представник “УДАРу” Віталія Кличка, економіст що зробив себе сам. Що тут думати???

 5. Свободівець

  ото команду Кличко підібрав на Тернопільщині: все керівництво (Крім Побера), – СИНИ І ДОЧКИ ТЕРЕЦЬКОГО ВІРНО-ПІДДАНОГО ОСТАПА БЕНДЕРА

 6. читач

  ото італійський серіал тут розвели!!!
  а чого ніхто не згадає як Ломакович, тільки за попередніми даними, “вставив” БМ банк на 80 мільйонів?…

 7. сонька

  бо ми якби були мудрими, то вибирали б не тих хто подачки роздає, а тих хто йде до людей. Жоден європейський політик перед виборами не стає благодійником, він показує себе як людину, як політика, економіста і т. д А то кияни вже такого благодійника Черновецького вибрали, а потім кияни не знали що з ним робити!! Тому думайте, думайте….

 8. Я-Людина

  Люди добрі чи не досить в Нашій з Вами Державі крадіїв? особисто я вважаю що досить!!! за цим “піарастом” полює кримінальний закон про розкрадання коштів. Шляхом набуття недоторканості ця біологічна маса бажає уникнути відповідальності за скоєні розкрадання і не 80 млн. грн., …! Як що Кличко відхрестився від кримінального авторитета “Рибки” то повинен і від “Лома” відмовитись. А Люди повинні знати: – “обираємо злодія, то на що ми розраховуєм?”

 9. В.Дужий

  п.Ломакович керівником штабу у Збаражі взяв собі В.Ярошка- референта депутата Верховної Ради України від регіоналів О. Муца, котрому і досі не здав посвідчення . Взяв собі в керівники “тушку”, котра перед регіонами, від котрих балотувалася , була у партії Луценка .

 10. В.Дужий

  Влада має захлинатися від сліз людей, а люди і від сліз псевдоблагодійників,
  котрі пограбували їх до нуля, а зараз роздають інвалідські візочки, щоби ті дожили до виборів і проголосували за них

 11. Оксана

  І що, знову наша українська “жаба”? Людина, на відміну від більшості кандидатів, досягла чогось завдяки своєму розуму і праці, зараз, на відміну від багатьох, їздить до хворих, допомагає, проводить суботники. Хіба від цього комусь погано? Але ж ні, треба шукати, де тут його корисливий інтерес, видумувати негатив. А Ви, хто поливає його брудом, зробили більше?
  І чого когось хвилює майно БМ банку? Банк сам розбереться, банки свої фінансові питання вміють вирішувати.

  1. володимир

   Не треба надане ЮНЕСКО видавати за своє. Сором.

Напишіть відгук