Пісенний фестиваль «Кришталевий жайвір-2012» відбувся у Тернополі

Поділитися

Протягом 26-30 вересня у Тернополі проходив один із найпрестижніших фестивалів міжнародного рівня «Кришталевий жайвір-2012». Цьогоріч у конкурсі пісенного мистецтва взяло участь 115 вокалістів із 17 областей України та 5 інших країн (Угорщина, Молдова, Придністров’я, Нігерія і Замбія). Як зазначили організатори заходу, багато конкурсантів відсіялося під час відбіркових турів, оскільки цього разу до учасників були поставлені надзвичайно високі вимоги. Під час конкурсних днів діти і батьки мали можливість взяти участь у майстер-класах і отримати кваліфіковані відповіді на свої запитання. Члени журі із задоволенням консультували учасників фестивалю.

Міський голова Сергій Надал наголосив на тому, що «Кришталевий жайвір» став уже візитівкою Тернополя і прославив місто не тільки на всеукраїнському, а й міжнародному рівні. «З цього приводу висловлюю щиру подяку організаторам фестивалю, його учасникам, членам журі та гостям. Цьогоріч маємо ще більшу кількість бажаючих продемонструвати свої вокальні здібності, ніж у 2011. Географія учасників свідчить про те, що фестиваль є популярним і з кожним роком ми здобуваємо нових прихильників. Надзвичайно приємно чути про хороший прийом у Тернополі і вдячних слухачів. Сподіваюся, що всі учасники від’їжджатимуть сьогодні із позитивними емоціями і прагнутимуть повернутися сюди ще не раз», – зазначає очільник міста.

Завідувач кафедри академічного, джазового та естрадного співу Київського інституту музики імені Р.Глієра, заслужена артистка України Світлана Боровик відзначила унікальність Тернополя у тому, що міська влада сприяє розвитку культури в той час, як в усій державі спостерігається її занепад. «Ми страшенно заздримо тому, яку підтримку мають тут мистецькі заходи в особі мера. Розуміємо, що одній людині важко зробити такий великий обсяг робіт, має бути команда. Вам вдалося зберегти парки, бібліотеки, заклади культури, – ділиться враженнями гостя. – Це все залишиться майбутнім поколінням. Щодо фестивалю, то я на ньому вперше, але високий рівень учасників вражає. Це говорить про те, що сюди приїжджають люди, які хочуть розвивати свої здібності у вокальному напрямку».

Лідія Михайленко, старший викладач інституту і народна артистка України, уже не вперше входить до складу журі фестивалю, а цього року вона його очолила.

Олексій Кайда не палив газету “Свободу”.100%

З 1 жовтня Азаров з Януковичем втішать тернопільських пенсіонерів