Де затримують виплату зарплати на Тернопільщині?

Поділитися

Протягом останніх декількох місяців з усіх регіонів України дедалі частіше надходять повідомлення про те, що бюджетникам затримують виплати зарплат, що свідчить про бюджетну кризу у країні.

Як відомо, на Тернопільщині бракує значної суми: за інформацією керівників органів місцевої влади, брак коштів на оплату праці з нарахуваннями працівникам бюджетних установ області до кінця 2012 року складає 107,1 млн.грн.   (  по органах місцевого самоврядування – 4,8 млн.грн., закладах  освіти – 53,9  млн.грн., установах охорони здоров’я – 35,0 млн.грн., закладах культури – 10,2 млн.грн., установах соціального захисту населення – 2,8 млн.грн.)  та на оплату енергоносіїв –  39,0 млн.грн.

Тернопільська інтернет-газета “Про все” просить мешканців області повідомити у коментарях чи на електронну пошту нашого видання provse87@mail.ru за скільки часу вам не виплатили вже заробітної плати і яку аргументацію наводять керівники.

На думку фахівців, якщо так триватиме і далі, то вчителі, лікарі, соцпрацівники можуть зустріти Новий рік за порожнім столом. Причиною усіх бюджетних негараздів є його величезний дефіцит, який за офіційними даними складає 40 млрд грн, а за неофіційними — 80 млрд. Першими про затримки зарплати заговорили двірники, педагоги та лікарі із регіонів.

Їм зароблені гроші обіцяють видати у січні наступного року. Але про суми, які будуть виплачені, ніхто нічого не каже. Боргова епідемія охопила навіть столицю. Хоча в Києві, традиційно, бюджетне фінансування стабільніше, ніж в інших регіонах. У Києві бюджетна криза накрила в першу чергу лікарів, які і так отримують мізерні зарплати. В Асоціації міст України, куди стікаються дані з усіх місцевих рад, підрахували обсяги заборгованості перед бюджетниками. «Починаючи від Львова і закінчуючи Донецьком, на два місяці не вистачає три мільярді гривень — це тільки на заробітну плату бюджетникам», — розповіла Мирослав Пітцик, віце-президент Асоціації міст України. Зі свого боку у Держказначействі запевняють, що гроші для виплат бюджетникам перераховують вчасно. А проблеми, мовляв, тільки через недбальство місцевої влади.

«Замість того, щоб дотримуватися рекомендацій уряду про жорсткому режимі економного та раціонального використання бюджетних грошей, влада на місцях продовжує використовувати гроші на непершочергові потреби», — йдеться у листі Державної казначейської служби України. За словами експерта з питань соціальної політики центру імені Разумкова Павла Розенка, проблеми надалі тільки будуть загострюватись, а борги перед бюджетниками будуть тільки збільшуватись.

«За десять місяців був використання повний ресурс державного бюджету України. І це призвело до того, що в кінці року фактично в уряду немає реальних грошей, щоб виконати усі соціальні зобов’язань, — сказав він. Нагадаємо, 6 листопада Рада збільшила граничний дефіцит держбюджету з 31,1 млрд гривень до 38,8 млрд гривень, у тому числі граничний дефіцит загального фонду держбюджету з 27,2 млрд гривень до 34,9 млрд гривень, повідомляє  ТСН

Тернополяни куплятимуть “українізований” Roshen?

На Тернопільщині прокуратура попередила незаконне надання в оренду 643 га землі