111

Першу річницю проголошення Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ та введення на престіл першого митрополита і архиєпископа кир Василія Семенюка святкували 22 грудня на храмовий празник Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Про це повідомляє офіційний сайт митрополії. Уклонитися кріслу на свято прибули три архиєреї УГКЦ: кир Дмитро Григорак, єпарх Бучацький, кир Василій Івасюк, екзарх Одесько-Кримський, та кир Йосафат Говера, екзарх Луцький, які співслужили  високопресвящненному Василію на Божественній Літургії, а також Папський Легат для українців греко-католиків Казахстану о.-митрат Василій Говера.

Самі тернополяни доволі критично оцінюють фігуру першого митрополита. Адже Василія Семенюка, на жаль, частіше можна побачити в обіймах губернатора Тернопільщини, який убив людину, одіозного олігарха Дмира Фірташа, який знищує економіку України, ніж з пересічними віруючими краянами.  Постійне вислужування владики Семенюка перед владою дійшло до того, що парафіяни з року в рік все менше ходять на прощу у Зарваницю. Якщо у перші роки відновлення прощі було до 200 тисяч прочан, то  тепер збирається заледве 25-30 тисяч.  Про те, як в Зарваниці разом зі святими висіли портрети тодішнього губернатора Василя Коломийчука і головного дорожника області Проника досі підколюють митрополита чиновники з Тернопільської облдержадміністрації.

Про ганьбу губернатора Хоптяна, який з волі саме митрополита Семенюка два роки поспіль передавав вітання від президента Януковича й говорити не приходиться.

У Зборові досі з огидою згадують зустріч губернатора Тернопільщини Валентина Хоптяна, який був зі страшного “бодуна”  із новим главою Української грека-католицької церкви Святославом Шевчуком. Перший крок лідера УГКЦ на Тернопільщині розпочався з того, що він потрапив в обійми до смердючого перегаром неосвіченого чиновника… Що тут ще коментувати?

І на завершення: Чому у церквах Тернопільщини панували “правильні” кандидати від влади? Чому церква і її очільник на Тернопільщині не вибачився перед громадою за той блуд, що поширювали Божі сіячі?

Чи сказав Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій Семенюк олігарху Фірташу, що ані злодії, ані зажерливі Царства Божого не успадкують? (відео)

Як у селі Синьків Заліщицького району наше духовенство владу “облизувало”

45 тисяч читачів інтернет-газети “Про все” переглянуло ганьбу губернатора Тернопільщини, якій вже два роки потурає владика Семенюк

На офіційному сайті архиєпархії описали святкування річниці так:

Митрополит із запроданцем з пласту, гуманітарним заступником Петром Гочем

Пастирське слово у присутності близько 30 священиків Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, Бучацької єпархії та великої кількості мирян виголосив владика Йосафат Говера. Архиєрей говорив про гріх та його диструктивний сплив на життя людини: “Смерть духовна спричиняє смерть тілесну. Бог сотворив людину для життя, але через гріх людина життя втрачає і чекає смерті. Гріх ранить не тільки саму людину, але й приносить труднощі і рани у міжлюдські відносини, вносить відчуження і протиставлення… Гріх спотворює і ставлення людини до праці, вона була благословенням для людини, а мусить стати засобом виживання. Гріх порушує гармонію між людиною і природою та порушує братерство поміж людьми настільки, щоб навіть брат братові стає чужим, ба навіть і ворогом”.

Проводячи аналогію зі Святим Письмом, екзарх Луцький сказав, що гріх закрив перед Каїнові розуміння братерства, призвів до братовбивства і також сьогодні “вносить у суспільство безлад, породжує даремні зусилля у побудові суспільства без Бога”.

З одіозним губернатором-даїшником, якого лобіює Леонід Кравчук

Єпископ зробив акцент: “Бог є основою моральності людини і без нього щастя неможливе! Хоча гріх є великим викликом перед людиною, проте на нього є лік. Сцілити його може лише покаяння… Людині, яка живе постійно під тиском спокус диявола, світу, необхідне покаяння постійне”.

Вкінці проповіді владика Йосафат підсумував: “Благодаттю Таїнства Покаяння християнин долає гріхи і схильності до них, піднімається з упадку, утверджується у чеснотах, а плодами покаяння стають добрі діла, милостиня, чистота серця, жертовна любов. Даром Таїнства Покаяння є прощення від Бога, примирення з Ним і своїми ближніми”.

Архиєпископ Василій Семенюк після Святої Літургії відзначив 4 священиків архиєпархії почесними нагородами. Віце-ректор Тернопільської семінарії, настоятель храму св. священномученика Йосафата міста Тернополя о. Воломир Ковалковский та настоятель храму св. архистратига Михаїла о. Василь Онищук отримали право носити золотий хрест з прикрасами. Викладач Тернопільської семінарії, доктор біблійного богослов’я о. Іван Січкарик та заступник голови комісії у справах родини Тернопільсько-Зборівської архиєпархії о. Мирон Сачик отримали право носити золотий хрест. Церковні винагороди єпископ вручив отцям за особливіші заслуги та старання, жертовну та довголітню працю на благо архиєпархїі та громад вірних.

На останніх парламентських виборах митрополит зганьбився, підтримуючи провладного І.Чайківського

Настоятель Архикатедри о. Андрій Романків привітав усіх парафіян із храмовим празником, дякував владиці Василію, усім архиєреям за молитву та благословення. Священик відзначив активних парафіян, меценатів та жертводавців, які впродовж року старалися та жертвували на благо храму. Особливо дякував особам, які спричинилися до встановлення скульптур Пресвятої Богородиці, архистратига Михаїла, ангела Гавриїла та св. Теклі на фасаді Архикатедри. Отець Романків також додав: “З цим торжественним днем також пов’язана подія завершення періоду переслідувань Української греко-католицької церкви, саме тому сьогодні наша молитва є виявом глибокої вдячності Богові за те, що ми вільно можемо сповідувати нашу віру у своїй державі”.

Ввечері для усіх бажаючих відбувся духовно-мистецький концерт Тернопільського муніципального оркестру.

Пригадуємо, що рівно рік тому, 22 грудня 2011 року, Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, увів на митрополичий престіл Тернополя владику Василія Семенюка. Під час Божественної Літургії, в якій взяли участь архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський Нунцій в Україні, архиєпископи і митрополити РКЦ, 25 архиєпископів, митрополитів та єпископів УГКЦ з України та закордону, представники православної церкви Київського патріархату, було зачитано декрет про створення Тернопільсько-Зборівської митрополії.

Від того часу Тернопіль – митрополичий осідок, Тернопільсько-Зборівська єпархія отримала статус архиєпархії, владика Василій Семенюк носить титул архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського та опікується Тернопільсько-Зборівською архиєпархією, Бучацькою єпархією та греко-католицькими парафіями Хмельницької області.

22 comments

 1. сонька

  Не можна осуджувати священників. Тим паче у піст. Але хочеться лише сказати, що не було б у нас сект подібних, до таких яка була у парку, якби наша церковна верхівка так себе не вела. Прикро, дуже прикро.

 2. Христя

  я просто в шоці!!!!!це та сама єпархія, яка не плутає політику з церквою))))))

 3. Ліда

  Цілком згідна з атором. Спасибі за сміливість!

 4. Мирон

  А як священники підтримують ще одного вбивцю-Чубака!…Можливо гріхи йому відпустили, а чи може з “доброти” собі приписали? Ой та ні, вони ж-безгрішні…

 5. OTTO

  От,гля….а суддi хто???Класно рахувати чужi грiхи,своi на той час ховаються.Знаю Владику Василя особисто,знаю,як вiн допомагав парафiям Одесько-кримського екзархату.Не хочу сказати,що вiн святий,кожен мае своi прогрiхи.Дивно iнше,а що вт хотiли???Щоб епископ послав чиновника в еротичну подорож?Чи,може,щоб дав у морду Хоптяну,бо той з похмелА?
  Так,почитаеш журнашлюшку I щось сильно сумнiваешся,що воно iстина в
  останнiй iнстанцii.Просто не дають спокою лаври всяких невзорових.
  Ну I якщо ви вже торкнулись Св.Письма,-що там про трiску I полiно???
  Ви спочатку пройдiть катакомби та ГеБешне переслiдування,забудуйте ,щось типу Зарваницi,а потiм патякайте.

 6. гість

  якщо цю вошиву бородату братію постригти й відмити,то вони стануть схожими на ДАЇшників….
  такі ж жадні і дебільні паразити.

 7. Михавко

  Цікаво хто то на ксьондзів так жене? Журналісти-брехуни, які за цапову душу готові ритися в чужих споднях; лікарі, які задурно і пальцем не рухнуть, і як би ше вміли лікувати; менти чи юристи – самий крутий рекет і сором закону; вчителі, які на уроках не помічають дітей в класі; продавці з базару, які втюхають тобі фігню і ше й обрахують; пенсіонери, які виховали ось таке прекрасне покоління; чи може прості хлопці збухані, безробітні, головне шо жінка в Італії.? Хто? Так, або всі фігові, або давайте не какати по чужих городах!

 8. Андрій

  “Яка країна – такі теракти”, або ж, у наших реаліях – “яке місто – такі журналісти”…
  Вміщувати фото єпарха та держчиновників, а ще дописувати, що “на останніх виборах підтримував провладного Х.”, то все одно, що на підставі фото Давиденка з патріархом Святославом написати, що останній продався Давиденку, а Папа Іван Павло ІІ підтримував Кучму, бо той зустрічав його в аеропорту в Києві…
  Як таку дурь можна писати???
  А ще рахувати прочан на поч.1990– по 200 тис., а в 2012 – 25 тис.! Чи цей юний талант пера свідомий, що 20 років тому була одна проща на рік, а сьогодні щотижнево від Юрія до Покрови? Чи взято інші параметри релігійного життя до уваги???
  Чи сайт ПРОвсе здатен, подібно іншим ЗМІ зробити фото автомобіля єпископа, його годинника й бодай з цього зробити якийсь висновок….
  Тупість, яку ще й рекламують. Будьте адекватами – заберіть цей фейлетончик й поховайте цей журналістський псевдонім “Віталій Мацюк”, бо соромно сюди заходити.

 9. melana

  Чудне та страшне стало в краї: пророки віщують неправду, при помочі їхній панують священики, і народ Мій оце так кохає! І що зробите ви, як кінець тому прийде?
  (Єремія 5:30,31)
  Вже ніби вибори пройшли … а все одно не йметься.
  Який народ така і влада..
  І священики не були би такими, якими вони є, якби паства випереджала їх(священників) у побожності та благочестивому житті.
  Біда в тому, що ми дозволяємо маніпулювати своїм “богобоязливим”ставленням до Церкви нашим політикам(незважаючи на політичне забарвлення ).
  А так маєм, те що маєм і не потрібно кивати на сусіда, навіть, якщо він – священнослужитель. Вийми перше колоду із власного ока, а потім побачиш, як вийняти заскалку з ока брата твого.
  Єдиний досконалий священик Нового Завіту-Ісус Христос…
  І якби Він займав відповідне місце у наших серцях ,незважаючи на посади,сани і регалії,то і життя наше було б інше.

 10. маряна західна

  Дорогі журналісти , які накопали цей ганебний матеріал, який ні про що не говорить.. абсолютно.. ви висмоктали якусь чайну ложку дьогтю з бочки меду.. Цікава ситуація виходить .. скажіть хто ви такі , що дозволяєте собі обливати брудом людину яка управляє всією Тернопільсько-Зборівською ариєпархією..!!!! Чому ж я не бачу статті про все те хороше , що напротязі року зробив Архиєпископ Василій!! Цього далеко не мало.! Це ганьба для вас . Святотацтво . Архиєписком це людина яка послана вам Богом . Якби не була воля Божа він ніколи не зайняв цю посаду яку він займає. Як ви смієте судити високопоставлину особу нашим Патріархом , на місці якої ви ніколи не будете , а тому що не достойні!!! Тому не раджу вам писати таку ярунду і зайнятись чимсь корисним. І обовязково посповідатись , бо все те , що вами написано є з гріхом.

 11. Сергій

  Ісуса Христа фарисеї теж засуджували за те що спілкувався з грішниками!!!

 12. Владимир

  Всем , верующим в евриинскую сказку о Христе! Молитесь сами и не загоняйте менторскими нравоучениями других в христианское болото безнравственности, пошлости и лжи.

 13. рок

  Автор “статєйки”,скажи краще чиє замовлення і чиє бабло ти відмиваєш цим брудом?А “сачуствующім” тут особям автору,раджу подивитися відео де Хоптяна освистали в Зарваниці,особливо перші секунди відео-де добре чути і видно як з неохотою Семенюк надає слово Хоптяну і просить його,щоб промова була короткою.А автор напевно є ЧЛЕН фанатиків джерельця в парку Нацвідродження чи ЧЛЕН догналівців.

  1. Ігор

   Дякую! Повністю підтримую!
   Сумно що є люди яку ведуться на такі провокативні статті.

  2. Віталій Мацюк

   Люди, яке замовлення? Про що ви говорите? Ви що, читати розівчились?

   1. рок

    Ні для кого не секрет,що журналісти входять в пятірку самих продажних.А ти таваріщ,якщо коли небудь був у церкві,під цю марку”вони співпрацюють з владою” можна добавити всіх священослужителів-від Патріарха до диякона,адже в Службі Божій вони моляться за владу і все військо.З твоїм інтелектом “таваріщь” працювати на фермі.Ісус Христос теж спілкувався з грішниками,за це його сектанти фарисеї і садукеї осуджували.І нічого з цих пір не змінилося,хіба,що назви СЕКТ.

 14. Юля

  Це ж казали вони, Його спокушуючи, та щоб мати на Нього оскарження. А Ісус, нахилившись додолу, по землі писав пальцем…
  А коли ті не переставали питати Його, Він підвівся й промовив до них: Хто з вас без гріха, нехай перший на неї той каменем кине!…(Ів. 8. 7)
  І не соромно Вам таке писати!
  “Не судіть, щоб і вас не судили; бо яким судом судити будете, таким же осудять і вас, і якою мірою будете міряти, такою відміряють вам…”(Мт. 7, 1-5;)


  1. Author
   Борис Машлянка

   То нехай далі така ганьба твориться?

 15. Петро

  Якого хрена той жиробас на троні сидить на другій фотці? Тіпа царь???!!! Копнути в сраку і вигнати ту церковну шушару.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.