Новим методом збагачення шахраїв стають банківські картки

Поділитися
    Перший тривожний сигнал про діяльність такого роду пройдисвітів на Тернопільщині надійшов восени минулого року. Тоді до міліціонерів звернулися одразу двоє потерпілих з Монастирищини. Жительки Задарова та Ковалівки Монастириського району стали жертвами невідомих, котрі назвалися працівниками банківської установи. Жінкам обіцяли заміну пін-коду, натомість поцупили з їхніх кредиток понад шість тисяч гривень.

Як розповіла одна з потерпілих, до неї на мобільний зателефонував якийсь чоловік і назвався співробітником банку. Абонент звернувся до жінки на ім’я, по-батькові, назвав навіть прізвище і повідомив, про необхідність змінити пін-код кредитної картки. Пропозицію обґрунту-вав, мовляв, його колега, котрий оформлював кредитний документ, звільнився з негативних причин, тому є ризик втратити кошти. Без зайвих вагань жінка назвала заповітні цифри і стала очікувати на смс-повідомлення зі зміненим кодом. Вісточка прийшла, щоправда іншого змісту – йшлося, що з картки знято чотири тисячі сто гривень.
Із подібною заявою до міліціонерів звернулася ще одна потерпіла. Схема, за якою розвели сільську вчительку на понад дві тисячі гривень, – ідентична.
Оперативники відділу боротьби з кіберзлочинністю обласного управління внутрішніх справ за підозрою у причетності до шахрайських дій затримали жителя Коломиї Івано-Франківської області. Було також встановлено, що підозрюваний й справді мав стосунок до банківської установи, щоправда, в минулому.
Розкриття такого роду шахрайств радше виняток, аніж закономірність. На жаль. Адже зловмисники, котрі відважуються на афери із банківськими картками, добре усвідомлені з тонкощами такої протиправної діяльності. Як свідчить практика, часто серед тих, хто вдається до подібного роду ошукування є колишні, або теперішні нечисті на руку співробітники фінустанов, котрі не тільки мають доступ до бази даних клієнтів, а й зловживають цим.
Нерозкритими допоки залишаються два випадки шахрайства, що сталися у Тернополі. 56-річна жителька обласного центру, повідомивши зловмисникові код банківської картки, втратила п‘ять тисяч гривень, а інша тернополянка, будучи впевнена, що невідомі мають намір перечислити їй гроші, вказала «благодійникам» паролі рахунків, і в результаті втратила чималу суму.
Одній жінці зловмисник заморочив голову тим, що є співробітником банку, і попросив назвати пін-код, а сам в цей час біля банкомату користався послугою «екстрені» гроші. Ще цинічніше вчинили злодії з іншою потерпілою, у якої вивідали пароль банківської сторінки і привласнили кошти.
Тернопільські оперативники встановили, що в першому випадку кошти були зняті в Алчевську Луганської області, а в іншому перечисленні на картку жительки міста Тараща Київської області. Проте розшукати зловмисників поки не вдалося.
Так трапилося із 30-річною тернополянкою. Жінка через інтернет-крамниці продавала непотрібні їй речі. В оголошенні вказала не лише номер мобільного, а й реквізити кредитної картки. В якийсь момент молодиці зателефонували. Невідомі представилися співробітниками служби безпеки банку і запропонували змінити пін-код. Аби переконати тернополянку у необхідності такої процедури, налякали втратою грошей. Далі на мобільний потерпілої надійшло смс-повідомлення і його зміст жінка переказала невідомим, будучи впевненою, що це необхідно для її ж безпеки, а насправді вказала пароль доступу до послуги «екстрені гроші». Холодним душем стало для молодиці наступне інформування, що надійшло на її телефон. Ще б пак, йшлося про те, що з її рахунку знято майже тисячу гривень.
Міліціонери застерігають – реальніше вберегтися від подібного роду злодіянь, ніж розраховувати на повернення втраченого. А ще варто запам‘ятати декілька порад: нікому і за жодних обставин не надавайте особистої інформації, особливо в телефонному режимі; уважно читайте смс-повідомлення, які приходять на ваш мобільний телефон;. якщо вас переконують у ризику втратити кошти чи інформують про будь-які інші банківські операції та вимагають надати якісь дані, не поспішайте, краще зателефонуйте на гарячу лінію фінансової установи (на кожній картці номери телефонів вказані). Пам’ятайте, у таких ситуаціях ваша фінансова безпека залежить тільки від вас!

Занурення у йорданську воду стало традицією для тернопільських свободівців

На Тернопільщині оголошено конкурс з відбору виконавців робіт із землеустрою