Будівельний скандал у Тернополі: священник з УГКЦ обдурив прихожан

Поділитися

Півсотні мешканців будинків, які неподалік церкви святих Володимира та Ольги, зібрались 2 лютого, о 16 годині аби висловити протест проти будівництва на місці, де ще минулого місяця пів сотні дерев росло.

Людей напевне було б більше, але як розповіли організатори зустрічі, всі оголошення які розклеювали по під’їздах довколишніх будинків хтось зривав. Їх оновлювали тричі та ситуація повторювалась. Вирубка ж дерев, не подобається, як переконались навіть людям з інших районів міста. Було серед протестувальників й декілька таких. Зустріч людей носила інформаційно-координаційний характер.

– До вчора ми не знали, що тут відбувається, – каже співорганізатор зустрічі мешканців Едуард (прізвище не назвав – авт.) – Лише вчора чотирьом представникам громадськості вдалось зустрітись з отцем Романом. Він сказав, що отримав офіційні дозволи, містобудівні умови і право на початкові роботи для будівництва двох під’їзного 25-ти метрового житлового будинку. Тобто дев’ятиповерхівки. Це все без відведення землі, тобто юридично будівництво веде релігійна організація. Вони, отримавши землю для потреб церкви, будуть будувати комерційний об’єкт.

Під час зустрічі з людьми дізнались й про те, що для можливості будувати церковники в 2008 році навіть статут змінили. Розширивши його зокрема й положенням про те, що церковна община може й житлові будинки будувати.

Дерева на території церкви вирубали, що власне й дало поштовх протестам людей, впродовж 17- 19 січня. Це було необхідно для благоустрою території, як тоді коментував настоятель цього храму Роман Цюпка.

– На місці тих дерев також будуть дерева, – сказав журналісту «20 хвилин» священнослужитель. – Ми просто впорядковуємо територію. Плануємо висадити тут 70 сріблястих ялин та стільки ж туй.

Та слова отця виявились, м’яко кажучи, далекими від істини. Божий чоловік забув згадати про дев’ятиповерховий будинок, який планують будувати на тому ж місці. Прихожанам, під час служби в церкві душ пастир також розповідав про благоустрій і дерева. Про будівництво ні-ні.

– Він до Бога говорить, то певно думає, шо відмолить, – звучало обурено з натовпу. – Він би хоч спитав спочатку всіх своїх прихожан, я вже не кажу про мешканців будинків, чи треба то комусь.

Настоятель храму на зустріч з людьми не прийшов. Протестувальники ж домовились зібратись на наступному тижні, проінформувавши й інших мешканців довколишніх будинків, а також перевіривши чи дійсно в церковників є усі документи, – пише “20 хвилин“.

Перша незалежна тернопільська інтернет-газета “Про все” вважає, що дивуватись такій ганьбі, яку чинить священник не має чого. Адже митрополію на Тернопіллі очолює такий же пристосуванець, а не духовний пастир.

***

У Тернополі відсвяткували ювілей створення митрополії та інсталяції першого митрополита, який ганьбиться з владою

Тернопіль шикує: на тисячу виборців – 127 тисяч гривень витрат!!!

У сім`ї “Свободівця” Сиротюка з`явився третій депутат? Або як пройшли вибори у Тернополі