Допоможіть лелекам вижити

Поділитися

 Потрібно застосувати кілька правил:

1. Організуйтесь із знайомими у невелику групу і зробіть розвідку чи немає поблизу вашого населеного пункту лелек.

2. Якщо ви знайдете кілька чи більшу групу птахів, то вам потрібно буде оперативно діяти. Окрім того повідомте про місце розміщення птахів представників органів місцевого самоврядування, вчителів місцевої школи або керівників громадської природоохоронної організації, просто небайдужих людей. Інформуйте інших людей про умови рятування лелек та кличте їх на допомогу.

3. Не лякайте птахів, не підходьте до них занадто близько. Кожен наступний їх політ, здіймання в небо, це витрата енергії, а це дуже небезпечно для їх життя саме зараз, бо вони виснажені не лише перельотом але і тижневою холодною, голодною і сніжною погодою.

4. На відстані до 10-15 м до місця розташування птахів очистіть невелику ділянку від снігу і ця проталина буде швидше збільшуватися по площі і саме там можна буде врятуватися більшій кількості птахів. Вкласти на підготовлені місця сіно, солому, сухі багаторічні трави, хмиз, дрібні гілки, кукурудзянку тощо. Саме на це місце ви будете носити птахам їсти.

5. Їжа ідеальна – жива прісноводна риба, або відігріта морожена риба, миші, жаби, або інше м’ясо. Лелеки можуть їсти усе, що їдять домашні свійські птахи: зерно, хліб, варену картоплю та ін.

6. Небезпечно коли до місця їх розташування добиратимуться собаки (!).

7. Якщо птахи зовсім ослаблені (тобто такі, які не реагують на рухи людей), то їх потрібно забрати, відігріти і тимчасово розмістити в хлівах або інших господарських будівлях разом із домашніми тваринами.

 

Кожна врятована птаха – це врятоване ЖИТТЯ!

Екологічна інформація
Екологічного клубу “Край”

Контакти: Галина Проців – голова Ради Екологічного клубу «Край»,

0975332029, krayprociv@mail.ru

Вплинути на ситуацію із поліпшення стану доріг намагається тернопільське ДАІ

Кулик, як і Надал, отримав відзнаку за просування України в світі