У гусятинській “районці” редактор і бухгалтер отримують зарплату як усі працівники газети

Поділитися

Пенсійне законодавство в Україні є найбільш соціально несправедливим, бо абсолютно не відображає трудового вкладу працівника в суспільну скарбницю. Так звані «народні обранці», ще за Кучми, витворили під себе, тобто під сформований паразитуючий на тілі народу клас державних службовців, пенсійне законодавство, за яким дали право вибирати певну п’ятірку років для нарахування пенсії. Це знівелювало різницю між людьми, які мали протилежне ставлення до праці. Адже 5 років – це ж не весь трудовий шлях? А для себе ці паразитуючі руйнівники держави зробили ще краще. Їм для нарахування пенсії досить вибрати лише один рік і переважно це останній рік праці. Бо в корумпованій державі що є легшим, як штучно нагнати розмір пенсій. На Гусятинщині, я думаю, всім відомі прізвища людей, яких приймали на державну службу на останні декілька місяців, щоб вони отримали пенсію держслужбовця. Але це ми всі, лохи-українці, сприймаємо, як закономірність, мовляв: «Хіба жаль державних грошей чоловікові?». І не розуміємо, що він цієї пенсії не заробив. Це штучно підігнана пенсія.

Як приклад, так штучно нагнали пенсію для редактора районівки, яка отримує її в розмірі чи то 5,3, чи то 5,6 тис. грн.! Їй потрібно було на цю пенсійну аферу лише згоду тодішнього голови РДА та начальник фінансового відділу, своїх добрих товаришів, і призначивши собі премію протягом року без згоди колективу, без відповідного положення про преміювання в колективі, штучно нагнала розмір пенсії до казкової, як для провінції, розміру. І ніякі ревізії ні місцевих, ні обласних «КРУків» нічого не дали. І тихенько обікравши спочатку пенсійний фонд, згодом державну казну і по великому рахунку всіх нас, ця панянка плювати хотіла на державу, на весь народ, взагалі на все. Бо ця паразитуюча нині експлуататорська кліка живе за принципом «Після нас – хоч потоп». Якщо не вистачить грошей у казні для себе, то позичимо в МВФ! А віддаватиме весь народ.

Мало того, що зробила п. Семків. Цей приклад заразив ще й її бухгалтера, яка теж готується йти на пенсію і їй теж потрібно штучно нагнати розмір пенсії. Щоб читач міг зрозуміти механізм цього процесу, доведеться навести деякі цифри. Районна газета має власні надходження та ще й дотується з районного бюджету, тобто всіма нами, платниками податків. У 2011 та 2012 роках їй надавали допомогу у розмірі 130 тис. грн., а бюджетом 2013 року – 115 тис. грн. Досить немала сума, враховуючи, що редакція дещо заробила під час виборчої кампанії. Отже, у 2011 році ще за п. Семків фонд зарплати склав 232 тис. грн. на 8 чоловік. Але найцікавіше, як розприділилися ці кошти:

редактор – 78 тис. грн. (Н. В. Семків)

бухгалтер – 44 тис. грн. (Г. М. Топольніцька)

всі інші – 110 тис. грн.

Ось як люди наганяють собі пенсії навіть у такій задрипаній провінції, як Гусятин. А що робиться в області і Києві?

Що змінилося у 2012 році?:

редактор – 45 тис. грн. (М. С. Гайдук)

бухгалтер – 43 тис. грн. (Г. М. Топольніцька)

І знову два працівники у сумі 88 тис. грн. взяли собі майже стільки, як всі інші, тобто 98 тис. грн. Найбільш показовим є стан оплати праці за останній квартал 2012 року. Давайте розпишемо більш детально:

редактор (М. С. Гайдук) – 13,477 грн.

бухгалтер (Г. М. Топольніцька) – 12,863 грн.

заступник (Л. М. Дубас) – 9,920 грн.

фотокор (В. В. Братак) – 7,725 грн.

кореспондент (М. Д. Майданюк) – 5,686 грн.

набір, верстка і дизайн (Н. П. Бартосевич) – 6,157 грн.

коректор (М. В. Кучмій) – 2,371 грн.

водій (М. Ф. Стрембіцький) – 4,828 грн.

На цьому загальному фоні оплати праці найкраще пристосувався бухгалтер, яка на всіх документах чомусь іменується «головним бухгалтером». Складається враження, що під її керівництвом ціла структура обліковців і рахівників, як у «Вільному житті» чи у «Експресі». Цікаво, що вона пережила вже не одну ревізію КРУ, але чомусь ніхто не звернув увагу на термін «головний бухгалтер» і її бухгалтерію в одній особі. Адже колектив «Вісника Надзбруччя» складається лише з 8-9 чоловік. Для чого йому головний бухгалтер?

І знову стає зрозумілим, як при такому нікчемному пенсійному законодавстві нечесні на руку люди виловлюють для себе можливості отримати солідні пенсії в ущерб всім нам, простим громадянам. Тому до всіх чортів треба послати наших «народних обранців» і великого реформатора п. Тігіпка разом з п. Королевською, які грабують народ несправедливим пенсійним законодавством. Але треба визнати і вину народу, який вибираючи так званих «опозиціонерів», не почув від них нічого про пенсійну реформу. А варто було б перед тим, як їх обирати, почути відповіді на конкретні запитання: А чи не варто пенсії нараховувати за весь трудовий стаж? Чи не достатньо різниці між максимальною і мінімальною пенсією у 5 разів, а не аж 10? Якщо ми всі однакові перед Богом, державою і законом, то чи не доцільно уніфікувати для всіх працюючих, і не залежно від місця праці, єдиний відсоток для нарахування пенсії? І чому без нашої згоди вони позичають в МВФ мільярди для свого забезпечення?

І нарешті, завершуючи тему першої тези, варто звернутися до всіх пенсіонерів і працюючих громадян із закликом: «Вставайте на захист своїх прав в часи виборчих кампаній. Покажіть, що ми народ, а не лохи. Бо цей паразитуючий клан державних службовців вже занадто довго повзається по народу, який для нього поволі стає чужим».

Мирослав Езоп, гусятин.com.ua

Як у Тернополі знищують парки та зелені зони (відео)

Кременеччина туристична презентована на міжнародній туристичній виставці UITT «УКРАЇНА – Подорожі та Туризм»