111

Схоже, Тернопільщина втратила один “депутатський штик” у Верховній Раді. Депутат-регіонал Андрій Веревський продав Чортківський цукровий завод…

Один з найбільших в Україні агрохолдингів, “Кернел”, підписав документи про продаж Чортківського цукрового заводу (Тернопільська областть) імісцевої торговельної компанії за 32,5 мільйона доларів.

Про це повідомляє “Фокус” з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

Згідно з повідомленням холдингу, операція буде завершена після отримання відповідного дозволу Антимонопольного комітету.

За непідтвердженими даними, покупцем Чортківського цукрового заводу може бути великий європейський виробник цукру – компанія Pfeifer&Langen (Німеччина).

Як відомо, раніше “Кернел” прийняв рішення продати цукрові заводи, які дісталися при купівлі одного з найбільших виробників цукру в країні – Цукрового союзу “Укррос”.

Зокрема, холдингу належать ТОВ Чортківський цукровий завод, ТОВ Цукрове (Харківська обл.), ТОВ Пальмірський цукровий завод (Черкаська область), ТОВ Оржицький цукровий завод (Полтавська область).

Зазначимо, що за підсумками першого півріччя 2013 фінансового року “Кернел” отримав чистий прибуток 69,1 мільйона, що на 25% менше, ніж за аналогічний період попереднього фінансового року.

Його виручка за цей період виросла на 49,5% – до 1,47 мільярда доларів ТОВ Чортківський цукровий завод у першому півріччі 2012 року отримало чистий дохід від реалізації 201,8 мільйона гривень і чистий прибуток – 45 тисяч гривень.

***

Значок народного депутата України може стати тягарем якщо ти живеш за кордоном і працюєш на фінансових ринках, пише Forbes.ua , з’ясувавши, що від депутатських регалій намагається позбутися мажоритарний акціонер холдингу Кернел та народний депутат від Партії регіонів Андрій Веревський.

Як повідомило виданню джерело, близьке до співвласника Кернела, інвестфонд Веревського зіткнувся з додатковими складнощами в роботі у зв’язку з надмірною статусністю свого засновника.

Forbes.ua пояснює, що з аграрним бізнесом таких проблем не було – акції Кернела вже більше п’яти років благополучно котируються на Варшавській фондовій біржі. З інвестиційним бізнесом все складніше.

“Хедж-фонд працює на міжнародних ринках, все абсолютно прозоро, дані про власників відкриті. Статус народного депутата в цьому контексті служить тягарем, оскільки передбачає додаткові повторної перевірки діяльності, бюрократизується і ускладнює роботу. Дійшло до того, що брокери пропонували делегувати повноваження”, – підкреслив співрозмовник Forbes.

У той же час, цю інформацію підтвердив представник великого інвестиційного банку, знайомий з бізнесом Веревського .

“Фонд оперує дуже значними сумами – більше $ 1 млрд”, – сказав він, але не уточнив, яка частина коштів під управлінням фонду належить аграрному магнату.

Зі свого боку, Веревський не спростував того, що статус народного депутата ускладнює роботу його хедж-фонду, але і не став підтверджувати цю інформацію – вислухавши питання, він попросив передзвонити пізніше, але потім на дзвінки Forbes не відповідав.

Юристи та фінансисти підтверджують: у розвинених країнах наявність у графі “рід занять” записи “політична діяльність” – джерело додаткових турбот. “Статус Politician – це практично гарантовані додаткові перевірки і особливий нагляд”, – упевнений глава правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін .

Партнер, керівник практики міжнародного та європейського права IMG Partners Вадим Трюхан нагадує, що і за українським законодавством – згідно з Конституцією України і законом Про підприємництво – народний депутат не може займатися підприємницькою діяльністю, причому неважливо, де розташований бізнес – в Україні чи за її межами.

За даними Forbes.ua, передбачається, що позбавити Веревського статусу народного депутата має суд.

 Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.