111

Святослав Півторак

Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроект народних депутатів Івана Куровського та Олега Ляшка про мораторій на ліквідацію і реорганізацію медичних закладів. Проголосувало “за” 290 членів парламенту.

За останній час в Україні були закриті сотні лікарень, амбулаторій, поліклінік, пологових будинків. Ця проблема торкнулась всіх областей нашої держави. Мільйони громадян були позбавлені права на медичне забезпечення, незважаючи на те, що воно гарантоване 49 статтею Конституції. Як їм жити далі, якщо вони навіть пролікуватися не можуть? А скільки людей вже померло, не доїхавши до лікарні, хоча їх життя ще можна було врятувати, якби медична допомога була надана вчасно – точні цифри порахувати сьогодні важко, але це десятки, а то і сотні тисячі нещасних, передчасно померлих, смерть яких на совісті тих, хто закриває лікарні. Чомусь чиновники цей відвертий геноцид українського народу називають “медичною реформою”.
Здавалося б, ця проблема мала б перейняти всіх народних депутатів України, бо виборці голосували за них, щоб ті вирішували їхні проблеми. – Ще у лютому цього року був зареєстрований відповідний проект закону Ляшка-Куровського про мораторій на ліквідацію і реорганізацію медичних закладів. Автори довго боролися за те, щоб цей законодавчий акт був розглянутий парламентом. Кілька місяців зусиль, безліч переговорів, регулярні виступи на погоджувальній раді з вимогою якнайшвидше поставити це питання на голосування – і нарешті, 17 травня, законопроект про мораторій потрапив у порядок денний Верховної Ради.
– Шановні депутати, на Вас дивляться мільйони людей – і від Вас залежить жити їм чи вмерти. – заявив лідер Радикальної партії Олег Ляшко з парламентської трибуни. – Звісно, чиновникам наші українські лікарні не потрібні! Вони самі їздять лікуватися у Феофанію або за кордон, у них на це є гроші. А у простих людей грошей нема, і їхніми болячками просто хотіли знехтувати. Закриваючи медичні заклади, позбавляючи права на медичне забезпечення – влада позбавляє людей права на життя. Мораторій на закриття закладів охорони здоров’я – це надзвичайно важливе питання, оскільки стосується мільйонів людей, особливо похилого віку, особливо тих, хто мешкає у сільській місцевості. Якщо ви не проголосуєте за цей законопроект – ваші ж виборці вас проклянуть!
Після ефектного виступу Ляшка у сесійній залі парламенту відбулось голосування. Проект закону про мораторій на ліквідацію і організацію медичних закладів у першому читанні підтримали 290 народних депутатів. Олег Ляшко та Іван Куровський подякували всім, хто їх підтримав, та запевнили, що будуть наполягати на голосуванні за проект закону в цілому.
Так чи інакше, голосування парламентом за мораторій на закриття медичних закладів – це вже перемога. Не тільки перемога Куровського і Ляшка, а і перемога нас, простих людей, адже завдяки праці воістину народних депутатів у нас з’явився шанс прожити на світі більше років. Бо біда зі здоров’ям може прийти у дім кожного з нас. І, якщо важка хвороба, не приведи Господь, звалить з ніг нас, наших дітей, наших батьків – багато-що буде залежати від того, чи встигнемо ми доїхати до лікарні.
Хай Господь дасть міцне здоров’я нам, нашим рідним і нашим депутатам, які захистити наше право на життя!

Святослав ПівторакЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.