Інтимна гігієна жінки – запорука її здоров’я та краси

Поділитися

Сьогодні ми пропонуємо читачам розглянути таку делікатну тему, як інтимна гігієна жінки. Багато молодих дівчат уникають таких тем, але незнання важливих речей може призвести до виникнення серйозних хвороб.

 

Проникнення хворобливих мікроорганізмів у порожнину матки призводить до розвитку різних хвороб цієї системи. Перепону таким організмам створюють бактерії вагіни, що на 90% складаються із лактобактерій і виділяють молочну кислоту, яку дуже не переносять хворобливі мікроорганізми. Зменшення кількості лактобактерій сприяє зміні кислотно-лужного середовища вагіни, а місце корисних бактерій займають небезпечні мікроби. Найбільш розповсюдженою причиною таких змін є порушення правил особистої гігієни жінки. Найперший симптом патологічної зміни мікрофлори вагіни пов’язаний з виникненням неприємного запаху, що спонукає жінку до обстеження. Однак дисбактеріоз може протікати і безсимптомно. Саме тому слід користуватися такими правилами інтимної гігієни:

– Два рази в день і після кожної інтимної близькості необхідно підмиватися теплою кип’яченою водою. Раз в тиждень можна використовувати трав’яні настої ромашки, череди, календули, звіробою або їх сумішей.

– Після миття необхідно промокнути обмиту зону, а не терти її. Рушник має бути особистим. Його потрібно прати раз у тиждень і прасувати, щоб добре обробити ворсинки.

– Не використовуйте для миття інтимної зони мило, вологі серветки. Вони сильно пересушують або подразнюють шкіру, створюють дрібні тріщини слизової оболонки, що сприяє потраплянню інфекції більш глибоко.

– З великою обережністю використовуйте засоби для інтимної гігієни, які так широко рекламуються. Звертайте увагу на склад таких засобів. Наявність у них лауріл або лауреат содіум сульфатів, пропіленгліколю, мінеральної олії та інших шкідливих речовин не тільки не приносять користі, а надзвичайно погіршує кислотно-лужний баланс, пересушує шкіру і руйнує її біологічну рівновагу. І навіть невелика кількість молочної кислоти, яка може бути в переліку складу, не зможе нейтралізувати цей виражений руйнівний ефект.

– Не користуйтесь для миття інтимних зон мочалкою. Вона довший час залишається мокрою і стає джерелом розвитку хворобливих мікроорганізмів.

– Правильна інтимна гігієна жінки передбачає також грамотний вибір білизни. Дуже важливо, щоб нижня білизна була не тісна, з натуральних матеріалів, бо вона не затримує вологи і дозволяє шкірі дихати. Для щоденного використовування варто відмовитись від стягуючої білизни і стрінгів, які повинні вдягатися тільки в особливих випадках.

Важливе місце в гігієні жінки займає питання вибору і використання гігієнічних прокладок. Поява великої кількості сучасних засобів допомагає жінці правильно підтримувати інтимну гігієну. Разом з тим треба пам’ятати про основні принципи використання цих виробів:

Термін «щоденні прокладки» не означає, що таку прокладку можна носити увесь день. Щоб  прокладки ефективно виконували свої функції, їх треба міняти кожні чотири години. Зрештою, прокладку треба міняти, як тільки вона стала вологою, інакше вона накопичує хворобливі організми. Тампони деколи треба міняти частіше, але для кожного дня їх взагалі не варто використовувати.

Ароматизовані прокладки з віддушками  мають синтетичну основу і у багатьох жінок виникають подразнення, деколи дуже сильні, що призводить до запалення. Під час критичних днів гігієні має бути приділена підвищена увага. Відмовтеся від прийняття ванни в ці дні. Рекомендується обмежитися душем і частіше підмиватися чистою кип’яченою водою. Гаряча ванна може спровокувати кровотечу. Використовуючи прокладки і тампони, не чекайте їх повної просякнутості. Міняйте їх не рідше, ніж кожні чотири години, а при потребі й частіше. Змінюючи прокладку, бажано підмитися. Якщо така можливість відсутня, то хоча б скористайтеся бавовняною змоченою серветкою. Дотримування таких нескладних правил особистої інтимної гігієни дозволить Вам зберегти здоров’я і жіночу привабливість повсякдень.

Матеріал підготувала лікар-акушер-гінеколог «Поліклініки Медікус» Ірина Зубакіна

Коментарі

Leave a Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Ляшко і Куровський рятують лікарні від закриття

Як у Тернополі будують “рай” методами Бухенвальду