Органами прокуратури області першочергова увага приділяється дотриманню прав і свобод дітей. Прокурори принципово реагують на усі порушення законних прав неповнолітніх, у тому числі при притягненні їх до адміністративної відповідальності

Зокрема, прокурорською перевіркою з’ясовано, що головним державним інспектором управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Тернопільській області винесено постанову стосовно неповнолітнього за порушення правил рибальства та застосовано захід адміністративного впливу у вигляді попередження.
Проте, законодавством чітко визначено, що справи про адміністративні правопорушення, вчинені неповнолітніми у віці від 16 до 18 років, розглядаються виключно в судовому порядку.
З огляду на викладене, службовцями вказаного органу державного контролю безпідставно, без наданих на те повноважень, вирішено питання адміністративної відповідальності дитини.
За наслідками розгляду подання, внесеного прокуратурою області, незаконну постанову про притягнення неповнолітнього до відповідальності скасовано, права дитини поновлено та винного службовця органу державного контролю притягнуто до відповідальності.
Загалом, з метою поновлення законних прав неповнолітніх при притягненні їх до адміністративної відповідальності, органами прокуратури області у поточному році внесено сімнадцять документів прокурорського реагування. За результатами їх розгляду 18 посадових осіб притягнуто до відповідальності, повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області

Напишіть відгук