90% смертей від грипу припадає на літніх людей

Поділитися

90% випадків смертельних випадків внаслідок захворювання на грип виникає у літніх людей. Про це УНН повідомили у прес-службі Департаменту охорони здоров’я КМДА.

Експерти нагадали, що грип є високозаразним вірусним захворюванням з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

“Частіше на грип хворіють діти, але серед смертельних випадків грипу 90% припадає на людей старше 60-65 років.Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу”, – йдеться у повідомленні.

В цей же час, грип дуже легко передається в радіусі 2 метрів від людини до людини коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів.

Найкращим засобом захисту від грипу за даними ВООЗ є вакцинація. Щеплення не лише попереджує захворювання, а й запобігає виникненню ускладнень, серед яких пневмонії різної тяжкості, менінгіти, отити, загострення хронічних хвороб. У найбільш складних випадках від грипу можна померти — щороку медики фіксують в середньому пів мільйона смертей.

Як повідомлялось раніше, в цьому році на території України дозволені до використання наступні вакцини: ВАКСІГРИП (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), ФЛЮАРИКС™ (виробництва GlaxoSmithKline Biologicals Branch of SmithKline Beecham Pharma GmbH & Co.KG, Німеччина) та ІНФЛУВАК® (виробництва Abbott Biologicals B.V., Нідерланди).

“Антитітушки” очолюють колону маршу УПА

30 тис. українських дітей захворіли на грип