Майже сотня тернополян обстежились на псоріаз

Поділитися

Прикрим є той факт, що значна частина хворих на псоріаз в Україні, – а їх 1,5 млн. – не знає про новітні методики лікування, не знає про можливість отримання професійної консультації щодо профілактики, лікування, методів контролю захворювання, тому такий захід виявся доречним у популяризації здорового способу життя. Так хвороба як псоріаз небезпечна тим, що коли вона прогресує, перебіг стає важчим, нерідко призводячи до інвалідизації.

 

Сьогодні, 29 жовтня, вже вдев’яте відзначають Міжнародний День Псоріазу. В рамках цього дня сьогодні з 900 до 1400 в КУТОР “Тернопільський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер” проведено консультування хворих на псоріаз. Дана акція спрямована на об’єднання зусиль дерматологів, пацієнтів, хворих на псоріаз для підвищення якості медичної допомоги пацієнтам і на покращення обізнаності громадян України з проблемами псоріазу.

Як повідомив директор Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України Микола Хобзей, “головною метою проведення Національних днів боротьби з псоріазом є актуалізація проблеми цього захворювання, поширення інформованості суспільства про те, що в Україні достатньо фахівців, які володіють методами лікування для досягнення стійкої ремісії”.

Такий захід на Тернопільщині привернув увагу громадськості до такого соціально-значимого захворювання як псоріаз. Майже сотня людей, а саме 97 осіб проконсультувалися впродовж Національних Днів Псоріазу, з яких вперше виявлені – 5.

До слова, сьогодні жителі міста та області отримали кваліфіковані консультації та рекомендації головного позаштатного спеціаліста – дерматовенеролога Департаменту охорони здоров’я, головного лікаря “Тернопільського обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру” кандидата медичних наук Олександра Хари, лікаря-дерматовенеролога, доктора медичних наук, професора курсу дерматовенерології Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, члена Американської академії дерматології Світлани Галникіної, а також доцента, кандидата медичних наук Мар’яна Ковальчук.

Усі бажаючі мали можливість не лише обстежитись, а й отримати рекомендації кваліфікованих спеціалістів стостовно того, як ефективніше боротись з цією хворобою. Також пацієнтам роздана книга з порадами та рекомендаціями щодо оптимального контролю захворювання та догляду за шкірою.

Варто сказати, що тематика псоріазу актуалізована не лише практично, а й теоретично: нещодавно, 22 жовтня, проведені переривчастих курсів для дерматовенерологів області, де лікарі отримали методичні вказівки з діагностики та лікування псоріазу, а також ознайомились з

найсучаснішими даними щодо діагностування, контролю та лікування псоріазу; а наступного – 23 жовтня лікарі-дерматовенерологи Тернопільської області взяли участь в он-лайн конференції Міністерства охорони здоров’я з проблем псоріазу.

 

Довідка:

Псоріаз – це хронічне захворювання шкіри, яке розвивається на основі спадкової

схильності під дією різних пускових чинників, основний з яких – стрес. Також

«запустити» псоріаз можуть інфекційні захворювання, гормональні розлади,

ожиріння, зловживання алкоголем, куріння. Захворювання супроводжується

висипаннями на шкірі у вигляді червоно-рожевих потовщених бляшок, з

вираженим лущенням на поверхні. У суттєвої частини пацієнтів (15-30%)

захворювання може прогресувати із розвитком запального ураження суглобів –

псоріатичного артриту.

Попередження важких наслідків псоріазу й інвалідності залежить від своєчасного

та адекватного лікування, метою якого є досягнення ремісії хвороби. Для

лікування псоріазу у всьому світі широко застосовується метод вузькосмугової

фототерапії, який полягає в дії на шкіру ультрафіолету з довжиною хвилі 311нм.

Цей ультрафіолет чинить протизапальну, імуномодулюючу, протисвербіжну дію.

Метод вузькосмугової фототерапії входить у протоколи та стандарти лікування

псоріазу всіх розвинених країн, тому підходить для лікування дітей з п’яти років,

вагітних жінок та годуючих матерів. Окрім того, метод вузькосмугової

фототерапії ефективний у лікуванні ряду інших захворювань шкіри, таких як

атопічний дерматит, парапсоріаз, вітиліго, алопеції та інші.

Курс лікування псоріазу складає 20–25 процедур, тривалість однієї процедури – 15

хвилин. Такі процедури проводяться 2-4 рази на тиждень в амбулаторних умовах,

без відриву від роботи чи навчання. Ключовим фактором у лікуванні методом

фототерапії є наявність обладнання в транспортній досяжності для пацієнта.

Світлана Гуменна,

прес-служба ДОЗ ТОДА

Затримали працiвників виправної колонії за збут наркотикiв

Знайомтеся, новий голова апеляційного суду Тернопільської області – Ігор Ваврів