Про виплату дивідендів

Поділитися

Згідно з пп.153.3.2 п.153.3 ст.153 Податкового кодексу України (далі Кодекс) емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток у розмірі ставки, встановленої п.151.1 ст.151 цього Кодексу, нарахованої на суму дивідендів, що фактично виплачуються, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку. Положення зазначеного пункту застосовуються з урахуванням п.10 підрозділу 4 розділу XX Кодексу, яким встановлено, що ставка податку на прибуток підприємств у 2013 р. становить 19%.

Авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті дивідендів є складовою частиною податкового зобов’язання з податку на прибуток та вноситься до бюджету до/або одночасно з виплатою дивідендів.

Таким чином, при виплаті дивідендів, нарахованих за результатами роботи в 2012 р., але виплачених у 2013 р., авансовий внесок з податку на прибуток нараховується за ставкою 19%. До бюджету зазначений платіж вноситься до/або одночасно з виплатою дивідендів.

За несвоєчасну сплату авансового внеску передбачено штрафні санкції, встановлені п.126.1 ст.126 Податкового кодексу.

Головне управління Міндоходів у Тернопільській області

Упіймали водія-утікача, який збив насмерть 8-річного хлопчика

Прокуратура розслідує ДТП у якому суддя збив священика