Розрив між пенсією пересічного тернополянина і чиновника досягає 15 разів

Поділитися

Розрив між пенсією пересічного українця і чиновника досягає 15 разів. Про це сьогодні під час прес-конференції сказав народний депутат від фракції “УДАР”, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики і праці Павло Розенко, передає кореспондент УНН.

За його словами, така ситуація спричинена тим, що в Україні існує принаймні 30 різних пенсійних систем, чого немає в жодній країні світу.

“Наслідком такої розбалансованої системи є те, що в Україні розрив між пенсією пересічного українця і пенсією чиновника досягає 15 разів”, – сказав П.Розенко.

Він також зазначив, що за статистикою Пенсійного фонду, середня пенсія українця коливається в межі від 900 до 1,2 тис. грн. Натомість, за його словами, є категорії осіб, у яких пенсійне забезпечення є досить непоганим.

“Наприклад, у суддів, прокурорів, митників, працівників НБУ пенсійне забезпечення складає від 6,5 тис. грн до 8 тис. грн”, – зазначив П.Розенко.

Він також сказав, що пенсії колишніх нардепів і чиновників становлять 15 тис. грн.

“Розрив між пенсією чиновника і простого громадянина є нонсенсом. В жодній країни світу в межах однієї пенсійної системи такий розрив є недопустимим”, – сказав нардеп.

П.Розенко також наголосив, що такий розрив породжує недовіру до влади та до пенсійної системи загалом.
Він також зазначив, що серед 20 млн працюючих в Україні, пенсійних внесків сплачують лише 14 млн. Крім того, за його словами, щороку в тіньовому секторі економіки, який за оцінками влади складає 50%, сплачується 150-160 млрд грн заробітної плати.

Немовлята, вагітні та літні люди обов’язково мають бути щеплені від грипу

Помилування Юрія Луценка оскаржують дві особи