Перша перемога тернопільської громади на хвилі Євромайдану!

Поділитися

Нарешті тернополяни зрозуміли, що не треба на Євромайдані стрибати з парасольками під 57 раз зачитаний дурнуватий жарт”хто не скаче – той москаль” лакеєм міського голови Тернополя. А що ви хочете від вихованців прогилого ПЛАСТу, який лише владу обслуговує! Невже тернополянам мало пластунів-гочів??? У Громадській Раді при ОДА… Так от, після вчора тернополяни самоорганізувались без партійного ковпака…. Люди ведуть боротьбу за елементарні права у місті.

Влада Тернополя, зокрема мер і депутати-свободівці Тернопільської міської ради прикриваються  євролозунгами, як фіговим листочком. Згадайте хоча б закритий звіт мера!!! Де у Європі таке ганебне явище можна побачити? Всім вже відомо, що насправді всі ці роки Надал і його горе-команда лише дерибанили землю сотнями рішень на сесіях…МОЖЕ НА ЄВРОМАЙДАНІ МЕРУ ПРОЗВІТУВАТИ ПОРА!!!! Хай громада скаже своє слово, а не начальники управлінь і ЖЕКів.

25 листопада відбулось Тернопільське віче. Під час заходу виступили активісти: Андрій Любецький, Наталія Карпишин, Ніна та Едуард Міляновські, Сергій Цвик. Одразу після віча тернополяни вирушила до міської ради аби передати вимоги громади керівництву міста. Представники віча зайняли майже весь майдан перед міською радою і вимагали появи мера. Але, нажаль, ані міський голова, ані жоден з його заступників, не вийшли до протестуючих. Натомість двері міської ради зачинили і не впускали представників громади.
“Я спробував відчинити двері міської ради, аби запросити представника міської ради для вручення вимог Віче, але нажаль, двері міської ради були зачинені. В той день, коли в Тернополі збирається Євромайдан наша влада показує своє відношення до демократичних та європейських цінностей закритими дверями!”, – розповідає Андрій Любецький.
Розгублені тернополяни декілька разів вигукували прохання вийти представників міської ради, але ніхто не вийшов, тому активісти виступили з промовою прямо на її сходах.
З приводу проблем гаражного кооперативу виступила депутат Тернопільської міської ради Наталія Карпишин, яка розповіла, що люди, які десятки років користуються гаражами, мають право вимагати від влади їхньої приватизації. Міська влада повинна рахуватися з інтересами людей і запропонувати шлях узаконення їхнього майна. Натомість нинішня місцева влада повністю відвернулась від вимог людей, оскільки передала землі збитковому комунальному підприємству, всіма силами намагається закрити гаражний кооператив, забороняє пікети, більше 4-х місяців назад відключила електропостачання. Також, депутат розповіла про гострі проблеми свого виборчого округа, які місцева влада відверто ігнорує.
Виступив перед тернополянами й громадський діяч Андрій Любецький, який розповів про мету акції та намір зібрати свідому громаду задля спільної роботи на благо міста. В Тернополі існують проблеми і громада повинна говорити про них, а не мовчати. Жителі повинні навчитись разом йти до мети, а влада повинна прислухатись до них, а не зачиняти перед ними свої двері, інакше про який “Європейський вибір” можна говорити?
Активіст від вулиці Орлика Едуард Міляновський розповів про скандальну забудову та намір міської ради звести 9-ти поверховий житловий будинок на церковній землі. Жителі вулиці Орлика одноголосно підтримали намір боротися за свою вулицю.
Сергій Цвик, друг сім’ї загиблої Марії Деркач розповів про проблеми в медицині. Родичі обурені тим, що на час слідства причетні до загибелі дівчини лікарі досі працюють у медичних установах.
Громада міста до кінця наполягала на зустрічі з мером, однак двері ради були і надалі зачиненими. Тому тернополяни в знак протесту скотчем прикріпили на двері міської ради вимоги Віче і плакат – “В Європу з чесною владою!”.

Громада спільно вирішила подати в Тернопільську міську прокуратуру звернення щодо таких питань:
1. Захистити права власників гаражів по вул. Текстильній (допомогти відновити електропостачання і сприяти приватизації гаражів);
2. Припинити проведення підготовчих будівельних робіт біля церкви по вул. Орлика;
4. Перевірити законність передачі землі під будівництво на дитячому майданчику по вул. Карпенка, 22 а;
5. Відсторонити від службових обов’язків лікарів, причетних до смерті Марії Деркач;
6. Проконтролювати законність плану зонування м. Тернополя;
7. Перевірити законність використання земель, переданих міською радою на комунальні підприємства м. Тернополя.
Учасники віче підійшли до міської прокуратури, де на їх вимогу вийшов прокурор, якому вони проголосили свої вимоги. Прокурор обіцяв розібратись в ситуації і назначив зустріч активістам на 26 листопада на 9 ранку.

Громада міста після Тернопільського віче  вирушила до КП “Тернопільбудінвестзамовник”, де в приймальній вимагала від директора підприємства добровільно відмовитись від документів на землю. В присутності людей він обіцяв після завершення суду, відмовитись від землі на користь кожного власника. Також обіцяв посприяти у відновленні електропостачання і назначив зустріч на 26 листопада голові кооперативу Аляска Авто і Карпишин Н. І.
Сподіваємось, що українці готові робити свій Європейський вибір не тільки на словах, але й на ділі, а шлях до відкритості і формування громадського суспільства допоможе нам досягти своєї мети.
З повагою, активісти групи “Тернопіль — моє місто”: Андрій Любецький, Наталія Карпишин, Ніна та Едуард Міляновські, Сергій Цвик, Андрій Деркач.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Митний Союз проти мереживних трусів!!!

Як не дати політикам вкрасти Євромайдан?