111

В Україні активізувалася робота з реформування автодорожнього господарства. Так, “Укравтодор” ініціював поправки до урядової постанови, які дозволять провести акціонування облавтодорів, що мають зараз статус дочірніх підприємств. У такому статусі вони зможуть залучати приватне фінансування. Особливо це важливо зараз, адже “Укравтодору” це робити дедалі складніше, повідомляє УНН з посиланням на “Комерсант-Україна”.

Згідно із запропонованими “Укравтодором” змінам до постанови уряду №221 від 28 лютого 2002 р., коли була створена Державна акціонерна компанія (ДАК) “Автомобільні дороги України”, пропонується зняти заборону на конвертацію акцій ДАК при виділенні, злитті, приєднанні, перетворенні. Наприкінці жовтня Міністерство інфраструктури без зауважень погодило правки, запропоновані “Укравтодором”. Документ ще повинні схвалити Мінфін, Мінекономрозвитку і Фонд держмайна.

Радник голови “Укравтодору” Володимир Галушко каже, що прийняття проекту постанови Кабміну дозволить створити холдингову компанію, а її дочірні підприємства стануть публічними акціонерними товариствами. Управляти облавтодорами зможе як “Укравтодор” через ДАК, так і обладміністрації, які можуть отримати 100% акцій акціонерних обласних компаній. “Це дасть можливість у майбутньому розвивати їх за рахунок коштів місцевих бюджетів або інвесторів після приватизації. Ми хочемо створити ринок послуг з експлуатації та утримання доріг. ПАТ зможуть самостійно, без втручання “Укравтодору” брати кредити та інші запозичення”, – зазначив Галушко.

Це рішення приймається в рамках Концепції реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування, яка була схвалена у 2011 р. У ній, зокрема, йдеться про передачу управління автомобільними дорогами всім областям країни, автономній республіці Крим та Севастополю.

ДАК “Автомобільні дороги України ” знаходиться під управлінням ” Укравтодору”. Компанія відповідає за ремонт , будівництво та утримання доріг загального користування. ДАК була створена шляхом передачі майна держпідприємств , що входили до складу Української державної корпорації по будівництву , ремонту та утриманню автомобільних доріг , дочірнім підприємствам. Зараз вона об’єднує 25 дочірніх підприємств- облавтодорів і підприємства “Львівський Дорсервіс ” , “Севастопольський упрдор ” , ” Західдорвибухпром ” , ” Ексбуд ” , ШРБУ N100 і пансіонат “Дорожник” .

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.