Районний осередок партії ВО «Батьківщина» без попередження відповідної ТВК змінив місце проведення конференції

Поділитися

vybory25 вересня Підволочиська районна організація політичної партії Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», в останній момент змінила місце проведення своєї конференції, не попередивши про це відповідну виборчу комісію.

В одному із попередніх повідомлень ми розповідали про безвідповідальне ставлення місцевих осередків політичних партій до підготовки своїх партійних конференцій (зборів). До числа таких  «порушників» можна віднести і Підволочиську районну організацію політичної партії ВО «Батьківщина».

Як повідомив журналіст «Точки опори» Володимир Довганюк, місцева організація партії ВО «Батьківщина», в останній момент змінила місце проведення своєї конференції і не попередила про таке рішення ні відповідну ТВК ні місцеві засоби масової інформації. За його словами,  прийшовши за вказаною у відповідному повідомленні ТВК,  адресою (вул. Шевченка 18, музична школа), та знайшовши потрібне приміщення нікого з представників партії не було, лише Рибалка Зоя Володимирівна, член Підволочиської районної виборчої комісії.

«Після десяти хвилин чекання та телефонних дзвінків, я та член комісії таки дізнались нове місце проведення зборів, і хоч із запізненням, але потрапили на них», – сказав Володимир Довганюк.

Коментуючи ситуацію голова районного осередку партії ВО «Батьківщина» Скуйбіда Микола Михайлович, пояснив, що рішення про зміну місця проведення конференції керівництво прийняло через те, що зазначене у повідомленні приміщення було замалим. До всіх членів місцевої організації партії передзвонили і попередили, а Підволочиську районну виборчу комісію забули.

Громадянська мережа ОПОРА зазначає, що відповідно доч.1 ст. 37 Закону України«Про місцеві вибори», «висунення кандидата місцевою організацією партії проводиться на зборах (конференціях) цієї організації, які проводяться у поряду, передбаченому статутом партії».Уч.5 ст.37, цього ж закону, зазначено: «Про дату, час і місце проведення зборів (конференції) з метою висунення кандидатів місцева організація партії повідомляє у письмовій формі відповідну територіальну виборчу комісію не пізніше як за день до дня проведення зборів (конференції). На таких зборах мають право бути присутніми члени відповідної територіальної виборчої комісії. Про дату, час і місце проведення зборів (конференції) з метою висунення кандидатів місцева організація партії повідомляє також засоби масової інформації».

Оскільки, ЗУ «Про місцеві вибори»  не передбачає процедури повідомлення ТВК про зміну місця проведення партійної конференції, то в такому випадку члени ТВК  позбавленні свого права відповідно до ч.5 ст. 37 ЗУ «Про місцеві вибори» бути присутніми на зборах партійних осередків по висуненню кандидатів, а журналісти не матимуть можливості достовірно та всебічно висвітлювати виборчий процес.

З повагою та надією на подальшу співпрацю,

координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА

в Тернопільській області

Ігор Процик тел.0634546661

“Самопоміч” у Тернополі “зливає” шість виборчих округів для “Свободи” і “Блоку Петра Порошенка”

У Тернополі можна буде дізнатися, яким насправді є Бог