Найбільша кількість ВІЛ-інфікованих була виявлена в Тернополі – 42 випадки

snidВ Тернопільській області за період епідспостереження з 1987 року- 10 місяців 2015 року виявлено 1893 ВІЛ-інфіковані особи, з них ВІЛ-інфекція виявлена у 137 вагітних.

70 дітей народилось від ВІЛ-інфікованих матерів, 5 дітям встановлено діагноз СНІД.

Збільшилась кількість виявлених ВІЛ-позитивних:
– в Теребовлянському (з 2 вип. в 2014 р. до 8 випадків в 2015 р.),
– в Збаразькому (з 3 випадків в 2014 р. до 8 випадків 2015 р.),
– Ланівецькому (з 4 випадків в 2015 р.до 7 вип. в 2015 р.),
– в Кременецькому районах ( з 3 випадків в 2014 р. до 5 вип .в 2015 р.).

В області , як в цілому по Україні, значно активізувався статевий шлях передачі.

Замісну підтримуючу терапію отримують 130 пацієнтів.
502 пацієнта хворих на ВІЛ-інфекцію /СНІД отримують антиретровірусну терапію.

За 10 місяців 2015 року в області виявлено 106 випадків ВІЛ-інфекції (за аналогічний період 2014 року – 99 випадків). Найбільша кількість ВІЛ-інфікованих була виявлена при обстеженні за клінічними показами та серед осіб, які мали статеві контакти з ВІЛ-інфікованими .

В 2 рази збільшилось виявлення ВІЛ-інфікованих в Бережанському районі (2 випадки в2014 р.- 4 випадки в 2015 р.). Практично випадки ВІЛ-інфекції були виявлені в усіх районах області, за винятком Монастириського.

Збільшення виявлення кількості ВІЛ позитивних відбулось на фоні зменшення кількості обстежень ( 52061 за 10 міс.2014 р. проти 45871 за аналогічний період 2015 р.) , що свідчить про погіршення епідемічної ситуації по ВІЛ /СНІДу в Тернопільській області , яка потребує комплексного міжгалузевого підходу в реалізації профілактичних заходів , забезпечення рівного доступу до консультування і тестування на ВІЛ загального населення , а особливо представників груп ризику.

ВІЛ-інфекцією в однаковій міри вражаються як чоловіки ,так і жінки , проте частіше інфікуються чоловіки. Випадки ВІЛ-інфекції частіше виявляються серед міських жителів .

Основна вікова група – 25-49 років, в той же час частішають випадки виявлення ВІЛ-інфекції у людей віком 50 років та старше, що свідчить про несвоєчасне звернення за медичною допомогою та відсутність настороги до раннього виявлення ВІЛ-інфекції.

В області створені всі умови до своєчасного виявлення ВІЛ-інфекції.

Обстежитись можна в будь якому лікувально –профілактичному закладі, спеціалізовану допомогу щодо ВІЛ/СНІДу надають в Обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІД.

Зараз поширюється практика використання швидких тестів для діагностики ВІЛ-інфекції , але слід пам’ятати, що для підтвердження ВІЛ-статусу необхідно пройти обстеження за допомогою імуноферментного аналізу в центрі профілактики та боротьби зі СНІД. Для цього треба здати кров з вени, попередній результат можна отримати на слідуючий день після здачі аналізу.

Сьогодні СНІД не вирок. В центрі профілактики та боротьби зі СНІДом створені всі умови для додаткових обстежень з метою уточнення діагнозу ВІЛ-інфекції , а в разі потреби призначення відповідного лікування.

В разі виявлення ВІЛ-інфекції зволікати не треба, адже кожний день вірус руйнує імунну систему організму ,що може призвести до трагічних наслідків.

Прес – служба ДОЗ ТОДА

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Українці у Польщі зможуть щомісяця отримувати урядову допомогу у розмірі близько 115 євро на дітей

Як діти чиновників і олігархів Росії розважаються у кризу: левенята у VIP-авто, особисті літаки і пачки грошей