111

polskaУ новому році громадяни Польщі та деякі групи іноземців, котрі проживають на терені країни над Віслою, можуть отримати від уряду спеціальну допомогу на виховання дітей. Розмір допомоги – це 500 злотих, тобто близько 115 євро щомісяця, передає Польське радіо.

Польський уряд оприлюднив проект закону Про допомогу держави у вихованні дітей. Обіцянка виплати 500 злотих була одним з головних елементів передвиборчої кампанії партії Право і справедливість, вже після формування уряду прем’єр Беата Шидло декілька разів підтверджувала. що згаданий законопроект є пріоритетом її Кабміну.

У проекті закону, датованому початком грудня, згадується, що право на допомогу від держави матимуть польські громадяни, а також іноземці:
– на яких розповсюджуються норми про координацію систем соціального забезпечення
– якщо на них розповсюджуються підписані Польщею двосторонні умови про соціальне забезпечення
– отримали дозвіл на проживання на підставі праці на посаді, яка вимагає високих кваліфікацій
– власники карти побиту з дописом “доступ до ринку праці”
– іноземці, які працюють у Польщі на підставі візи відповідної категорії (таким чином, на фінансову допомогу не матимуть права громадяни України, які перебувають у Польщі з дитиною на підставі візи чи дозволу на проживання, що були видані з метою навчання)

У тексті проекту сказано, аби отримати матеріальну допомогу на виховання дитини, треба перебувати на терені Республіки Польща. Рішення про надання допомоги приймає відповідний воєвода.

Ініціатива Права і справедливості призначена в першу чергу для родин, які мають двох та більше дітей. Якщо у родині одна дитина, допомогу можуть отримати ті, чий щомісячний дохід не перевищує 800 злотих на члена родини.

Ознайомитися з текстом проекту закону можна на сторінці Мінстерства родини, праці та соціальної політики.

Планується, що законопроект буде ухвалений Сеймом, де Право і справедливість має більшість, вже у лютому, а виплата 500 злотих розпочнеться вже у квітні.Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.