Здвиженська_церква_в_Тернополі_F.27.12.07r.039Вчора на сесії Тернопільської міської ради депутат від “Самопомочі” Олег Нитка запропонував включити в перелік об’єктів, які будуть відремонтовані у 2016 році, сходи Надставної церкви. Як відомо, на нашому озері проводиться чемпіонат світу і Європи з водомоторних видів спорту, озеро є гордістю і перлиною міста. Депутати в залі зустріли схально пропозицію, тим більше, що сходи знаходяться на балансі міської ради.

І тут не стримався Сергій Надал. “Ревний християнин і патріот” аж отрутою бризкав, коли відгавкувався до всього залу, що церков у Тернополі багато і до всіх ремонтувати сходи не вистачить бюджету. І для нього, Сергія Надала, головніша церква на “рогатці” – Успіння Пресвятої Богородиці, коли празник Тернополі.

Надалівські барани, які складають більшість у міській раді, “завалили” добру пропозицію Нитки.

Насправді, за достовірною інформацією “Про все”, Сергій Надал “накрутив себе на рівному місці” через болючі спогади з минулого року. Настоятель храму Воздвиження Чесного Хреста ( Надставної церкви) Дмитро Лисак відмовив меру у відмові від приміщення канцелярії, де Надал хотів звести елітну багатоповерхівку. Казали, що вид на озеро, межування з парками і найдревнішою архітектурною перлиною міста робила вартість квартир найдорожчими в обласному центрі. Проте, отець Дмитро Лисак відмовився категорично від пропозиції.Сергій Надал втратив кілька десятків мільйонів…

Замість Надставної церкви у Тернополі побудують хмарочос? (відео)

2 comments

  1. Саша

    Надал завди і у всьому шукає впершу чергу власної вигоди. Давно вже потрібно було зрозуміти, що Надал для міста Тернополя і жителів міста нічого доброго не зробить, якщо йому особисто нічого не перепаде. Такіж самі зібрались біля Надала сраколизи, які душу продадуть дияволу якщо буде від цього користь, але це всьо шобло вибирали ми-жителі Тернополя, так що, що вибрали те і маємо. Потрібно дивитись глибше, скільки можна вкрасти бюджетних грошей котрі підуть на ремон сходів, правильно небагато бо самі сходи коштують копійки. Тоді навіщо їх-сходи ремонтувати якщо нічого неможливо вкрасти ?

  2. Ігор Крочак

    Наставна Церква Воздвиження Чесного Хреста (Воздвиженська, Здвиженська, Надставна) у Тернополі один з найдавніших архітектурних памятників міста, разом Церквою Різдва Христового та Замком, це те що поєднує нас з часами Визвольної національної війни (революції) під проводом Гетьмана Богдана-Зиновія Хмельницького (Гербу “Абданк”). Тому такі споруди мають бути в постійній опіці міської влади, громадськості, краєзнавців. Недарма я висилав фото Надставної церкви на конкурс Вікіпедії що опубліковане в даному матеріалі. Ці споруди разом з Церквою Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії (Катедра, катедральний храм греко-католицької церкви у Тернополі, головний храм Тернопільсько-Зборівської єпархії або ще одне значення-назва колишній Домініканський костел та монастир) давно стали візитівкою нашого міста. Звичайно що увага до цих памяток та благоустрою навколо них повинна бути великою.
    Ігор Крочак, історик, архівіст, волонтер

Напишіть відгук