CNX2LuKIYQ0У смт. Скала-Подільська на Борщівщині підприємець перекрив русло Збруча. Селяни кажуть: це загрожує підтопленню городів
Напередодні Нового року до смт. Скали-Подільської Борщівського району на Тернопільщині укотре завітали представники громадської організації «Скеля». Перед цим активісти ГО «Скеля» побували на ДП «Дінтер Україна Скала» та ВАТ «Скала-Подільський спецкар’єр», повідомляє офіційно-інформаційний сайт «Скала-Подільська».
Цього разу представників ГО «Скеля» цікавив екологічний стан річки Збруч після втручання у водну екосистему ТзОВ «Сібекс», у власності якого є скала-подільський млин. Власник млина провів ряд будівельних робіт із перекваліфікації свого підприємства у міні-ГЕС. На місце ймовірного порушення законів України проти природи – річки Збруч, прибули жителі смт. Скали-Подільської, села Долинівки, селищний голова В. Мирончук, землевпорядник, наряд поліції, представники Борщівської прокуратури, слідчий органу досудового розслідування І. Озимок та представник ТзОВ «Сібекс». На вимогу слідчого, представник ТзОВ «Сібекс» надав деякі документи на виконані роботи.
eFEyByyxfL0Андрій Об’єщик – керівник ГО «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля» повідомив, що звертався із запитом у Департамент екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА, на який отримав відповідь, що там не давали дозволу на уже виконані роботи.
Андрій Об’єщик звернувся із заявою до слідчого про притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які здійснили незаконне захоплення землі водного фонду й незаконно перекрили русло річки Збруч, що призведе до низки негативних наслідків. Жителі Долинівки дали покази представникам прокуратури, як очевидці подій. Вони зійшлися на думці, що після проведених робіт ТзОВ «Сібекс», рівень води у річці суттєво піднявся і це загрожує підтопленню їхніх городів.
UqtYk0HnXGQСлідчий провів опис району перекриття русла річки. З’ясувалося, що через проведені будівельні роботи рівень води вище міні-ГЕС піднявся на метр. Крім того, на території млина виявили «КрАЗ» із ковшом, який проводив перекриття річки залізобетонними плитами.
PS. До 5 січня 2016 року ТзОВ «Сібекс», на вимогу слідчого, має надати повний пакет документів на вже виконані будівельні роботи. Активісти громадської організації «Скеля», ознайомившись з ними, мають намір довести справу до суду й примусити демонтувати з річки залізобетонні панелі та заплатити штраф за заподіяну шкоду природі.

Це Борщів, крихітки!!!:-)

wxJK7RN1w0A

1 comment

 1. Експерт

  Бу в Скалі-Подільській проїздом, здивувало те, що люди беріг збруча перетворили у сміттєзвалище, Такого засмідченного місця, такого руйнування природи ще не бачив, всюди пластикові пляшки, літають целофанові пакети. І коли натрапив нап цю статью здивувало, чому от ці “екологи” представники “скелі” не займаються тим, чим вони повинні займатися – не збирають це сміття! а лізти у державні справи, де вони нічого не розуміють не їхня холопська справа.
  Якщо держава прийняла закон, щоб розвивати відновлювальні, екологічно чисті джерела енергії, значить на це є підстави. Вся Європа перейшла на мінігідроелектростанції, вонячні і вітрові електростанції, тому що теплові і атомні сильно забруднюють навколишнє середовище викидами і є небезпечними. А гідроелектростанції є екологічно чистими, крім того, вони дають можливість відновити природній рівень води який був до меліорації, тим самим забезпечити екологічний баланс в природі. Також піднімається рівень грунтових вод, керниці не пересихають і краще росте городина.
  Колись там був водянйи млин і була гребля, і корлись на цьому млині стояв генератор який виробляв в радянські часи електрику і подавав на село. Нікого нічого не топило. Але як мені вдалося взнати від місцевих жителів, родимчі члена “скелі” захватили землі безпосередньо коло самої річки, що заборонено законом, відстань має бути до річки 50 метрів. Ці заливні луга, де колись розливалася вода в повінь, які є водним фондом стали власністю родичів людини з “скелі”. Тут варто прозібратися прокуратурі.
  А тепер скажу чому ГЕС потрібно.
  1. – це екологічно чиста енергетика
  2- це очищення води.
  3- це розведення риби в водоймі
  4- це менше спалювання російського газу та вугілля.
  Люди які борються з ГЕС – фінансуються спецслужбами росії, варто щоб СБУ зайнялася ними як з девирсантами, які підривають енергетичну незалежність України

Напишіть відгук