50% в’язнів на Тернопільщині забезпечені дешевою роботою у колоніях у 677 гривень на місяць

Поділитися

Прокуратурою області проведено перевірки додержання в установах виконання покарань вимог законодавства щодо залучення засуджених до праці, своєчасної виплати їм заробітної плати та перерахування з неї відповідних внесків до цільових соціальних фондів, а також щодо проведення відрахувань за виконавчими документами.
Встановлено, що упродовж 2015 – 4 місяців 2016 років адміністрації органів та установ виконання покарань області допустили ряд порушень вимог кримінально-виконавчого законодавства з названих питань.

Так, адміністрацією установ виконання покарань вживаються недостатні заходи для створення належних умов праці для засуджених і спонукання їх брати участь у трудовій діяльності. Як наслідок, з 452 працездатних в’язнів оплачуваною роботою реально забезпечені лише 231 особа (або 51,1%).

Основними причинами низького рівня працевлаштування засуджених є як відсутність достатньої кількості робочих місць через незначні виробничі потужності підприємств установ виконання покарань області, так і небажання засуджених працювати в контексті реалізації свого права, а не обов’язку, на участь у трудовій діяльності.

Низькою також є середньомісячна заробітна плата засуджених – 677,49 грн., що значно менше мінімальної зарплати. Допускаються порушення законодавства при оплаті праці засуджених. Зокрема, встановлені випадки неналежного обліку відпрацьованих годин та неповної оплати праці засуджених підсобного господарства виправних колоній, які через специфіку роботи, фактично працюють щодня (у вихідні і святкові дні).

Не викоренені порушення законодавства з питань охорони праці. Так, усупереч правилам техніки безпеки та виробничої санітарії адміністрацією однієї з виправних колоній області не створено належних умов праці засудженим більшості цехів підприємства установи. Приміщення цехів перебувають в неприглядному, подекуди аварійному стані, потребують ремонту. Не забезпечується на належному рівні внутрішньоцеховий режим, що призводить до порушення засудженими правил техніки безпеки при роботі з електрообладнанням.

На засуджених, які залучені до робіт з господарського обслуговування колоній не оформлені санітарні книжки.

Через низьку заробітну плату засуджених та незабезпечення значної частини з них оплачуваною роботою, фактично, залишаються невідшкодованими завдані злочинами збитки, які повинні стягуватись за виконавчими листами.

З метою усунення виявлених порушень та притягнення винних осіб до відповідальності органами прокуратури області внесено начальникам установ виконання покарань та УДПтС України в області 6 документів прокурорського реагування, які перебувають на розгляді.

Прес-служба прокуратури Тернопільської області

8 червня у Тернополі виступить гурт ” “Время и Стекло”

ДТП на Тернопільщині : збито пішохода, зіткнулися дві автівки