Нові власники «Мрії»: євроінвестори чи банальні злодії?

Поділитися

1374578741_mriya_lВесною минулого року у скандально відомому агрохолдингу «Мрія» змінився менеджмент. Не так вже й багато часу минуло, а нове керівництво аграрної фірми встигло стати фігурантами двох конфліктних ситуацій. Чи то пак – створити їх.
Ситуація перша. 23 жовтня ТОВ “Глобал Фід” придбало у Тов “Буд М” автотранспортне підприємство, яке розташоване у місті Хоростків Гусятинського району Тернопільщини. Як і годиться, операція купівлі- продажу була оформлена відповідним договором. Одначе, коли нові власники захотіли потрапити на свій придбаний об’єкт, їх туди не пустили охоронці агрохолдингу «Мрія».

Виявилось, що новий менеджмент не задовільнився тільки власне активами «Мрії», а вирішив похазяйнувати ще й в АТП. Після тривалих перепетій, аж 1-го липня цього року, представники ТОВ “Глобал Фід” на чолі з директором Тарасом Дідиком все-таки зайшли на свою законну автотранспортну територію. І відразу ж змушені були викликати поліцію. Бо агрохолдинговські «спортсмени» почали брутально витискати власників за межі підприємства. Зрештою, поліції не важко було розібратись хто правий. Директор ТОВ “Глобал Фід” Тарас Дідик прибув не з порожніми руками і представив правоохоронцям усі документи, які офіційно, оригіналами, свідчили, що саме його фірма володіє нерухомістю АТП і належним чином оформила з місцевою владою договір оренди земельної ділянки. А які документи представила інша сторона тобто «Мрія»? Ніяких…

Заступник генерального директора агрохолдингу з юридичних питань Марія Галела посилалась тільки на договір оренди території автопідприємства, нібито укладений ще з попереднім власником ТОВ «Буд М». Нові ж господарі з ТОВ “Глобал Фід” стверджували, що це – фікція. І, судячи, з подальшого розвитку подій – мали рацію. Бо документа цього поліцейські так і не побачили. Врешті-решт, юристи «Мрії» пообіцяли привезти договір наступного дня. Але 2-го липня, замість юридичного підтвердження – розпочалась нова спроба «омріяти» АТП силовим методом… Знову змушена була втрутитись поліція – на місце конфлікту прибув навіть начальник районного поліційного відділку.

Всі разом сіли за стіл переговорів. І, здавалось, що домовились. На прохання правоохоронців, ТОВ “Глобал Фід” погодилось за необхідності безперешкодно допускати працівників агрохолдингу у складські приміщення і бухгалтерію. А представники «Мрії» пообіцяли керівництву поліції не вдаватись до силових методів допоки не завершиться з’ясовування усіх обставин конфлікту. І обманули… Вже наступного ранку – 3-го липня – територія автотранспортного підприємства зазнала атаки з усіх боків паркану. Нападників було більше п’ятдесяти, деякі з них мали вогнепальну зброю. З відстані координував дії «штурмовиків» один з керівників служби безпеки агрохолдингу «Мрія» Олександр Стріленко. Але силами охорони АТП напад було відбито, тітушок заблокували, роззброїли і змусили залишити територію підприємства.

З приводу чергового інциденту ТОВ»Глобал Фід» знову звернулось з офіційною заявою до поліції. Як результат – зараз за територією АТП спостерігають бійці спецпідрозділу «Беркут». А натомість – керівники агрохолдингу «Мрія», так і не надавши жодного документа на свою користь, заявляють, що, мовляв, це вони страждають від зухвалих рейдерів. М’яко кажучи, поширюють неправду…
Ситуація друга. Знову за участі агрохолдингу «Мрія», а точніше – її структурного підрозділу, компанії «Мрія-лізинг». Саме цій компанії, в особі її співробітника Степана Антонишина, постановою слідчого головного управління поліції Києва на відповідальне зберігання було передано 141 одиницю причепної сільськогосподарської техніки – жатки, борони, перевантажувачі зерна, оприскувачі, розкидачі міндобрив. Техніка була вилучена у ТОВ “Профіт-контроль” під час обшуку і, згідно постанови слідчого, мала зберігатись на території того ж таки хоростківського АТП. Дещо дивно, чому саме там. Чому вибір слідчого зупинився саме на «Мрії»? Але це – вже інша історія… Повернемось, власне, до техніки. 28 серпня 2015 року Печерський суд столиці наклав на борони і жатки арешт. ТОВ «Профіт-контроль» це рішення оскаржило і справу виграло – 29 червня 2016 року арешт було скасовано. Але, коли законні власники прибули у Хоростків, на автопідприємство, щоб оглянути і вивезти свою розарештовану техніку, то реальність їх просто шокувала. Як пам’ятаємо, слідство передало техзасоби на відповідальне зберігання, а виявилось воно вкрай безвідповідальним. Техніки на території АТП залишилось не більше третини. І знову не обійшлось без уже відомої заступника гендиректора «Мрії» Марії Галели. Вона заявила, що техніка, мовляв, десь працює… Як працює? На яких підставах? Ви ж її мали «відповідально зберігати»…

Зрештою, навіть ту техніку, яка залишилась, менеджери агрохолдингу, ігноруючи рішення суду, віддавати власникам відмовились. Та й забрати оприскувачі та перевантажувачі було б вкрай проблематично – їх вщент розкурочили на цьому відповідальному зберіганні. Небезпідставно підозрюючи, що відсутню техніку елементарно розікрали, обурений «Профіт-контроль» звернувся із заявою до поліції. І 1-го липня цього року правоохоронці порушили з цього приводу кримінальне провадження №12016210070000178 за ст.388 ч.1. Слідство розпочалось. Але, незалежно від того чим воно завершиться, у ТОВ “Профіт-контроль” упевнені, що агрохолдинг «Мрія», замість розрекламованих євроінвестицій, займається примітивним крадійством.

stina.in.ua

Тернопільська обласна рада проти шортів?

З допомогою судді Франція перемогла Німеччину і у фіналі зіграє з Португалією