У Скалі-Подільській волонтери зробили маленький подвиг

Поділитися


Вчора у Скалі-Подільській, що на Борщівщині, відбулась знаменна подія. Волонтери «ГО “Борщівська криївка Vоля”» разом з місцевими мешканцями зуміли організуватись і купити на фронт швидку допомогу. Вагомість цієї події можна порівняти на фоні вмираючого волонтерського руху у Тернополі: одні діячі збанкрутували, інші піарять кожен кусок м’яса, подарований колишніми регіоналами…

У Скалі-Подільській працюють справжні волонтери досі, бо вважають свою місію справою честі.

Вважаємо за доцільне сказати, що ще у червні 2015 року волонтерський рух Скали-Подільської сказав своє тверде ні призначенню колишньої регіоналки-пиячки. Тоді одна з волонтерок Світлана Онищук розповіла про ситуацію на Борщівщині. Потім сталася трагічна історія. 15 травня 2016 року Борщів попрощався з відомим волонтером Володимиром Яворським, який помер через байдужість і нехлюйство медиків місцевої районної лікарні. 18 травня розповідь-сповідь Світлани Онищук мала тоді ефект бомби для півдня Тернопільщини.
Вчора волонтери і місцеві мешканці вшанували пам’ять загиблих воїнів АТО, волонтерів і, зокрема свого лідера Володимира Яворського, розповіли про зібрані кошти на автомобіль швидкої допомоги та освятили його.

Сама ідея покупки швидкої виникла після похорону лідера волонтерського руху Борщівщини. Волонтер Ілля Лисенко (“Хоттабич”) розповів, що є потреба фронту у таких автомобілях, щоб рятувати життя нашим хлопцям. Це надихнуло усіх. Ну не скласти ж руки!?

Детальніше дізнатись про виконану роботу волонтерами можна прослухавши відеозаписи у цій замітці. Якщо говорити лаконічно, то першими допомогли зібрати 22 тисячі 85 гривень гурт “Лісапетний батальйон”. Із 23 травня почався збір коштів на цю машину. Купили автомобіль швидкої в Польщі за 2 тисячі 455 євро. На зекономлені кошти, завдяки волонтеру Роману Гусці, вдалось придбати ще пару нових зимових коліс. Продали волонтерам їх за символічну ціну – 100 доларів.

Поки тривала посвята, бабусі, зачувши, що швидка їде на фронт, стали ще доносити печиво і різні смаколики, здавати гроші. У той день на ринку волонтери зібрали 950 гривень. Після посвяти волонтери порахували, що в скриньку дали ще понад 2 тисячі гривень. Кошти підуть разом з швидкою, щоб їй змогли докупити ще одну пару зимових коліс.

skalaАвтівка порожньою не поїде на фронт. Окрім печива від бабусь, кави, чаю, родина загиблого волонтера Яворського передала три ящики медикаментів з Італії. Доклалася й мати загиблого воїна Михайла Григоришина, тіло якого свого часу привіз Володимир Яворський.

По завершенню посвяти, волонтери приїхали до могили свого лідера волонтера Володимира Яворського, помолились, показали швидку допомогу, названу на його честь.

Коментарі

Leave a Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

29 листопада відбудеться концерт симфонічного оркестру тернопільської обласної філармонії

У Тернополі поліція впіймала покупця з фальшивими грошима