Скільки коштує Тернопільській міській раді укладання “золотої бруківки”?

Поділитися

У руки журналістів першої незалежної тернопільської інтернет-газети “Про все” потрапили матеріали про виконані одним відомим товариством з обмеженою відповідальністю робіт з укладання бруківки. У них зрозуміло за якою ціною Тернопільська міська рада купляє в товариства щебінь, пісок і гранітний відсів.
Давайте розберемся у тих цінах. Адже це ж за наші з вами гроші – сплачені податки – чиновники розкошують.

Ось фотокопія документу з якого видно, що щебінь фракції 20-40мм і 40-70мм міська рада купляє за ціною 508 і 501 гривні. Як повідомили нам спеціалісти-кошторисники така ціна вказана без доставки та ПДВ. Тобто до цієї ціни необхідно добавити ще 84 грн ПДВ та доставку (її, до речі, видно на фото – це ще плюс 11 грн на кожен кубічний метр щебеню).
Тобто, це товариство продає міській раді щебінь по ціні 610-620 грн за метр кубічний !!!
Пісок по ціні 296 грн за метр кубічний!!! (246+5 доставка + 18% ПДВ=)
Відсів гранітний по ціні 670 грн за метр кубічний !!! (558+11 грн доставка +18% ПДВ)

На сайті ibud.ua ми знайшли ціни на пісок, щебінь і відсів гранітний. Ціни до речі вказані як для звичайного покупця без знижок (хоча всі розуміють, що при таких великих об’ємах замовлень можна мати знижки до 20%, але ми їх не враховуємо). Ось середні ціни з доставкою і з ПДВ:
щебінь фракцій 20-40, 40-70 270 грн. за кубічний метр
пісок 160 грн за кубічний метр
відсів гранітний фракція 0-2 220 грн за кубічний метр

Оце так собі різниця! Майже в два, а то й в два з половиною рази!!!!

Хто не вірить – зверніться в міську раду та спробуйте отримати документи про виконання підрядних робіт з укладання бруківки. Побачите в тих документах те саме що і ми.
Не дивно чому ця тема дуже зацікавила правоохоронців, які нещодавно з цього приводу проводили обшуки в міській раді. Невже такого аналізу як у нас, не могли зробити відповідальні працівники міської ради, які приймають документи із такими цінами? Думаю що могли… і зробили… але просто закривали на це очі.

Невже цього не достатньо, щоб говорити про те, що в міській раді м’яко кажучи не все в порядку?

Ми знаємо що правоохоронна система, судова система недосконалі в Україні. І вироку суду можна чекати роками. Врешті можна і не дочекатись. Але є у нас в місті Тернополі інстанція – яку не підкупиш ні за які гроші. Ця інстанція – громада міста. Вона в першу чергу повинна боротись з такими злочинами, оскільки саме їй наносять збитки такі горе підрядники. Уявіть на скільки більше б можна було б зробити в місті будов !!!
А боротись громада зможе лише тоді, коли міська рада справді стане відкритою для кожного громадянина і звітні документи підрядників не будуть ховатись за «сімома печатями».
Тому є пропозиція для депутатів міської ради та міського голови С.Надала – прийняти на сесії міської ради рішення про обов’язкове висвітлення міською радою на своєму сайті сканкопій актів виконаних робіт підрядних організацій по об’єктах капітального будівництва. Це створить контроль громадськості над розкраданням коштів бюджету.

Збірна України перемогла футболістів Туреччини 2-0

Популярные услуги, облегчающие эксплуатацию авто и жизнь их владельцам