У лесбійській сім’ї прем’єр-міністра Сербії Ани Брнабич народився син

Поділитися
Прем’єр-міністра Сербії Ани Брнабич

Сина народила Міліца Джурич – давня партнерка Брнабич, яка минулого року пройшла процедуру амбулаторного запліднення.

За інформацією місцевих ЗМІ, мати та немовля почуваються добре, пологи пройшли без ускладнень, а хлопчика, скоріше за все, назвуть Ігорем.

Ана Брнабич очолила уряд Сербії в 2017 році. Вона стала першою жінкою та першою відкритою лесбійкою на цій посаді. Вона від початку не приховувала своїх стосунків з Міліцею Джурич, а з часом жінки почали регулярно з’являтися разом на публічних заходах.

Сербія – єдина балканська країна, де уряд очолює відкрита лесбіянка.

43-річна Ана Брнабіч зайняла крісло прем’єра в червні 2017 року, ставши в своїй країні першою жінкою на цій посаді. Також вона стала першою ЛГБТ-активісткою, яка зайняла таку високу посаду на Балканах.

У четвер багато представників ЛГБТ-спільноти привітали прем’єра з народженням сина, при цьому вказавши на проблеми лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерів в Сербії – насильство, гомофобію і неможливість всиновлювати і удочеряти дітей.
Сербський суспільство досить консервативно в порівнянні з багатьма іншими країнами Європи. У країні широко поширені дискримінація і насильство по відношенню до ЛГБТ.Одностатеві шлюби в Сербії не визнаються; в конституції країни записано, що шлюбом визнається тільки союз одного чоловіка і однієї жінки.Також одностатевим парам заборонено всиновлювати дітей. Втім, офіційно не перебуває у шлюбі людина може усиновити дитину, незалежно від своєї сексуальності.

СБУ накрила “піраміду” скупки голосів на користь Юлії Тимошенко. Коли накриють порошенківську?

Тернопільщина: як кандидати та їх команди шукають шлях до «сердець» виборців