Як обрати гідного Президента України?

Поділитися

Більшість кандидатів у Президенти України у своїх передвиборчих програмах декларують обіцянки, що виходять за межі конституційних повноважень Глави держави. Про це розповіли спікери під час прес-конференції “Громадськість за усвідомлений вибір Президента України” 20 лютого, яку організували коаліція Реанімаційний Пакет Реформ та ініціатива Виборча Рада UA.

Юлія Кириченко, співголова Ради РПР, наголосила: за даними соцопитувань, 50% виборців не знають основних положень Конституції України.

“Майже у всіх передвиборчих програмах найрейтинговіших кандидатів є пункти, які виходять за межі компетенції президента. Це або ознака популізму, або кандидат свідомо має намір порушити Конституцію”, – сказала співголова Ради РПР. Вона додала, що кандидати користуються низьким рівнем знань українців положень Основного Закону.

Кириченко підкреслила, що 27 лютого відбудеться публічна дискусія із кандидатами в президенти, де вони розкажуть про співвідношення їх передвиборчих програм з пропозиціями коаліції РПР щодо пріоритетів реформ в Україні.

Про важливість раціонального підходу під час голосування на президентських виборах говорив і Євген Бистрицький, доктор філософських наук та керівник відділу в Інституті філософії НАН України.

“Наразі ми знаходимося у кульмінаційному пункті передвиборчих змагань. Необхідно сконцентрувати увагу українців саме на раціональному виборі. Інакше ми можемо отримати дуже неадекватного президента”, – зазначив Бистрицький.

Ольга Айвазовська, голова правління Громадянської мережі ОПОРА, звернула увагу на унікальність цьогорічних президентських виборів, адже було зареєстровано рекордну кількість кандидатів – 44 особи. Крім цього, 138 громадських організацій отримали право спостерігати за перебігом виборчого процесу, проте більшість з них є пов’язаними з тими чи іншими політичними силами. Щодо передвиборчих програм кандидатів – в основному, вони є “мертвими” документами, які просто подають для реєстрації.

“Одна з функцій неурядових організацій – включення потреб суспільства до порядку денного кандидатів у президенти. Але ми маємо сприяти й тому, щоби люди оцінювали кандидатів не за їхньою рекламою, а за передвиборчими програмами“, – наголосила Айвазовська.

Кандидати у президенти завжди будуть поводитися так, щоб отримати якомога більше голосів виборців, тому зміна електоральної поведінки українців є дуже важливою для впровадження реформ у країні, – зауважив Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ.

“Виборча кампанія – це час, коли мають змінюватися і політики, і виборці. Адже політики будуть завжди йти за виборцями, а не навпаки”, – резюмував Коліушко.

Торговий представник привласнив майже тридцять тисяч гривень

YouTube оголосив про зміну правил