111

Більшість кандидатів у Президенти України у своїх передвиборчих програмах декларують обіцянки, що виходять за межі конституційних повноважень Глави держави. Про це розповіли спікери під час прес-конференції “Громадськість за усвідомлений вибір Президента України” 20 лютого, яку організували коаліція Реанімаційний Пакет Реформ та ініціатива Виборча Рада UA.

Юлія Кириченко, співголова Ради РПР, наголосила: за даними соцопитувань, 50% виборців не знають основних положень Конституції України.

“Майже у всіх передвиборчих програмах найрейтинговіших кандидатів є пункти, які виходять за межі компетенції президента. Це або ознака популізму, або кандидат свідомо має намір порушити Конституцію”, – сказала співголова Ради РПР. Вона додала, що кандидати користуються низьким рівнем знань українців положень Основного Закону.

Кириченко підкреслила, що 27 лютого відбудеться публічна дискусія із кандидатами в президенти, де вони розкажуть про співвідношення їх передвиборчих програм з пропозиціями коаліції РПР щодо пріоритетів реформ в Україні.

Про важливість раціонального підходу під час голосування на президентських виборах говорив і Євген Бистрицький, доктор філософських наук та керівник відділу в Інституті філософії НАН України.

“Наразі ми знаходимося у кульмінаційному пункті передвиборчих змагань. Необхідно сконцентрувати увагу українців саме на раціональному виборі. Інакше ми можемо отримати дуже неадекватного президента”, – зазначив Бистрицький.

Ольга Айвазовська, голова правління Громадянської мережі ОПОРА, звернула увагу на унікальність цьогорічних президентських виборів, адже було зареєстровано рекордну кількість кандидатів – 44 особи. Крім цього, 138 громадських організацій отримали право спостерігати за перебігом виборчого процесу, проте більшість з них є пов’язаними з тими чи іншими політичними силами. Щодо передвиборчих програм кандидатів – в основному, вони є “мертвими” документами, які просто подають для реєстрації.

“Одна з функцій неурядових організацій – включення потреб суспільства до порядку денного кандидатів у президенти. Але ми маємо сприяти й тому, щоби люди оцінювали кандидатів не за їхньою рекламою, а за передвиборчими програмами“, – наголосила Айвазовська.

Кандидати у президенти завжди будуть поводитися так, щоб отримати якомога більше голосів виборців, тому зміна електоральної поведінки українців є дуже важливою для впровадження реформ у країні, – зауважив Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ.

“Виборча кампанія – це час, коли мають змінюватися і політики, і виборці. Адже політики будуть завжди йти за виборцями, а не навпаки”, – резюмував Коліушко.

1 comment

  1. Даник Михайло

    і ВИБОРЧІ Програми кандидатам в президенти МОЖНА НАПИСАТИ бездоганно !!! Треба ще й враховувати ЇХ ( кандидатів ) ділові якості державотворця на попередніх своїх посадах в органах державної влади, в бізнесі, в стосунках з ОПОНЕНТАМИ, в умінні вести Діалог, а не тільки – монолог ( як “Ми йдемо своїм шляхом”… То – йдіть нах… Нам навіть не треба знати Хто є “Ми” та яка кінцева точка “Вашого шляху”… Ви ж – не питаєте Нас, чи Ми туди хочемо ! Ні про Що Нас не питаєте взагалі ! А про те, про що питаємо Ми – Ви ухиляєтеся від ВІДПОВІДЕЙ !!! Наприклад : “Чому на газ українського видобутку не застосовано ЕКОНОМІЧНО ОБҐРУНТОВАНІ тарифи, а якійсь “заморсбкі”, Роттердам + ??? Кому Різниця осіла в офшорах ? Ахметову з Порошенком ? А Нам – ( – ) мінус в платіжках ??? Чому всяких дебілістичний уряд (при наявності ґаранта ) так сміливо може порушувати ЛЮДСЬКІ НОРМИ Основного Закону України ? А саме : всі ЗУ, постанови уряду, якщо вони ПОГІРШУЮТЬ Умови ПРОЖИВАННЯ Людей – вважаються антиконституційними !!! І оті “норми”, введені урядом Ґройсмана, при мовчазній згоді президента, коли навіть непрацюючій Людині передпенсійного віку – для обрахування субсидії на ЖКГ враховують потрійну суму мінімального прожиткового розміру в державі – це що ? Щоб не дати навіть субсидії від многократного завищення тарифів ? А оте, що Рахункова Палата України – НЕ МОЖЕ зробити моніторинг розрахунків в державній МОНОПОЛІСТИЧНІЙ компанії НАК “Нафтогаз України” – це не “заслуга” Порошенка ??? Щоб не ВИЯВИТИ “КІНЦІ”, куди “пливуть” баснословні суми, і щоб Кобалєв не пиздів – дали йому 2.000.000 гривень зарплати В МІСЯЦЬ ??? ДОЛБОЙОБИ Хто ? Гарант чи Народ, що терпить такого ҐАРАНТА Конституції ??? За всі косяки – прийдеться ВІДПОВІДАТИ ( не по томусу, ПОП, а по КПК України !!!).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.