3 червня 2019 року розпочинає діяти нова редакція українського правопису

Поділитися

Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти та науки України.

На сайті Міносвіти та Національної академії наук буде опублікований фінальний правопису.

«З цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції Правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мовлення», – йдеться у повідомленні.

Зміни будуть вводиться поступово – зараз розробляється план імплементації нової редакції «Українського правопису», що визначить терміни та етапи впровадження змін в освітній процес.

Завантажити новий правопис можна за цим посиланням.

Зазначимо, серед основних змін у правописі: можливість створення фемінітивів за допомогою суфіксів -к-, -иц-(я), -ин-(я), -ес-, спрощення написання слів з пів та іноземними частками та варіативність використання літер у деяких словах грецького походження.

Нагадаємо, 22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 437 «Питання українського правопису», якою схвалено нову редакцію «Українського правопису».

Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. Склад комісії затверджений розпорядженням КМУ від 17 червня 2015 р. № 416.

У серпні-вересні 2018 року відбулося громадське обговорення пропонованих змін, під час якого надійшло понад 3000 пропозицій від наукових установ, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, окремих громадян.

Гребля буде служити громаді

У нову Верховну Раду проходять 4 партії