111

Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти та науки України.

На сайті Міносвіти та Національної академії наук буде опублікований фінальний правопису.

«З цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції Правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мовлення», – йдеться у повідомленні.

Зміни будуть вводиться поступово – зараз розробляється план імплементації нової редакції «Українського правопису», що визначить терміни та етапи впровадження змін в освітній процес.

Завантажити новий правопис можна за цим посиланням.

Зазначимо, серед основних змін у правописі: можливість створення фемінітивів за допомогою суфіксів -к-, -иц-(я), -ин-(я), -ес-, спрощення написання слів з пів та іноземними частками та варіативність використання літер у деяких словах грецького походження.

Нагадаємо, 22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 437 «Питання українського правопису», якою схвалено нову редакцію «Українського правопису».

Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. Склад комісії затверджений розпорядженням КМУ від 17 червня 2015 р. № 416.

У серпні-вересні 2018 року відбулося громадське обговорення пропонованих змін, під час якого надійшло понад 3000 пропозицій від наукових установ, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, окремих громадян.

Напишіть відгук