Вакарчук та його команда у “турі змін” на Тернопільщині не спілкувались із журналістами

Поділитися

Святослав Вакарчук та його команда 15-16 червня відвідали Тернопільщину. Вакарчук провів зустрічі в Бучачі, Бережанах, Теребовлі та Тернополі. В обласному центрі також відбувся безкоштовний концерт гурту «Океан Ельзи» як своєрідна форма підкупу виборців гречкою

Протягом двох днів волонтери та представники партії в брендованому автобусі відвідували районні центри області. Вони розмовляли з мешканцями, роздавали буклети та пропонували заповнити анкети. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

16 червня на Театральному Майдані у місті Тернополі відбулася зустріч з командою політичної партії «Голос».

Громаді представили потенційних кандидатів, які балотуватимуться у народні депутати України від партії «Голос» в одномандатних виборчих округах Тернопільської області. Ними є: Максим Черкашин (округ №163, м. Тернопіль), Віолетта Салко (округ №164, м. Збараж), Василь Мартюк (округ №165, м. Зборів), Олег Вітвіцький (округ №166, м. Теребовля) і Алла Квач (округ №167, м. Чортків).
Лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук розповідав про основні завдання їхньої політичної сили. Також на сцені були присутні Олександра Устінова, Ярослав Юрчишин, Андрій Шараскін, Сергій Притула, Орест Луцишин та Богдан Яремко, які є потенційними кандидатами від партії «Голос» в загальнодержавному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня.
Після презентації партії на цій же сцені відбувся безкоштовний концерт гурту «Океан Ельзи». На початку якого Вакарчук пообіцяв, що під час виступу агітації не буде. Протягом концерту агітації не було зафіксовано. По завершенні на екранах з’явилася реклама партії «Голос».
Поза тим, годиною раніше у Тернопільському прес-клубі відбулася зустріч представників партії «Голос» з представниками лояльних медіа або агітаторами-рекламістами. Анонсу про захід для преси – не поширювали. У залі прес-клубу помітно з мікрофонів, що були телевізійники телеканалу ICTV  олігарха Пінчука, який нібито вкладає в проект “Голосу”, надалівського каналу “Тернопіль 1”, яка запхали на мажоритарку Максима Черкашина, безхребетного місцевого “Суспільного”
Там Святослав Вакарчук пояснив причини, чому вирішив балотуватися до парламенту, а також розповідав про людей, які сформували його команду.

Приємно відзначити, що на захід зуміли потрапити журналіст інтернет видання «Терміново», редакція якої розташована поруч із прес-клубом. На питання журналістки Євгенії Цебрій з інтернет видання «Терміново» про те, чи не вважає партія «Голос» безкоштовний концерт гурту «Океан Ельзи» непрямим підкупом виборців, Вакарчук заперечив. Він пояснив, що виступ буде після брифінгу і під час нього не буде агітації.

Але сказав неправду і просив між піснями віддати свій голос за “Голос”.

До речі, оскільки на заході фактично не було журналістів, то не має жодної трансляції чи відеозапису. В ютубі є лише вертикальний запис якогось геймера.Окрім цього протягом 15-16 червня Святослав Вакарчук, в рамках «Туру змін», зустрічався з громадою у містах Бучачі, Бережанах та Теребовлі. А 16 червня він також взяв участь у забігу тернопільського півмарафону на дистанції 5 км.

Спостерігачі ОПОРИ побували на подіях у Бережанах та Теребовлі. В першому районному центрі лідер партії «Голос» зустрівся з мешканцями на площі Ринок, а в другому відкрив коворкінг по вулиці Князя Василька, 83. В обох випадках лідер партії розповідав про переваги своєї політичної сили та запрошував на концерт гурту «Океан Ельзи» в Тернополі.

Загалом, протягом двох днів волонтери, представники політсили «Голос» та заявлені партією депутати-мажоритарники на брендованому автобусі із написом «Твій голос змінює все» відвідали районні центри: Козову, Зборів, Збараж, Ланівці, Підволочиськ, Заліщики, Борщів, Бучач, Бережани, Теребовлю та інші населені пункти області.

Спостерігачі ОПОРИ побували на події в селищі Козова. Анонс про неї попередньо розмістив на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Василь Мартюк (потенційний кандидат у депутати в одномандатному виборчому окрузі №165).

Інформаційною кампанією у Козовій займались декілька груп волонтерів, а також Василь Мартюк. Вони підходили до перехожих і запитували: «Чи чули про партію «Голос» і як ставитесь до неї?». Роздавали буклети «Нова політика» із логотипом партії і підписом «Голос партія справжніх змін» та описом основних напрямків діяльності партії.

Волонтери пропонували також заповнити анкету прихильника із назвою «Анкета для зворотнього зв’язку». Серед переліку питань були загальні відомості про респондента (населений пункт, ім’я, вік, стать, освіта) і контакти (номер телефону та електронна пошта). Окрім цього, була наявна графа «Найбільша проблема для вашого міста/села». А ще із переліку варіантів в анкеті пропонувалось вибрати: Чим би ви хотіли займатись в партії «Голос»? Один із волонтерів повідомив спостерігачам ОПОРИ, що збирають контактні дані для того, щоб комунікувати з людьми під час виборів і після них.

Також представники команди партії «Голос» розвішували по населеному пункту плакати з написом «Щоб закінчилась епоха бідності, має закінчитись епоха безкарності» й анонси про зустріч зі Святославом Вакарчуком та лідерами партії «Голос» у місті Тернополі. Спостерігачі ОПОРИ зафіксували розміщення цієї рекламної продукції на електроопорах та зробили зауваження волонтерам, нагадавши, що це заборонено частиною 7 статті 8 Закону України «Про рекламу».

«Станом на 16 червня Центральна виборча комісія офіційно ще не зареєструвала жодного кандидата з партії «Голос» на позачергових виборах народних депутатів України ні у загальнодержавному окрузі, ні в одномандатних виборчих округах. Тобто партія «Голос» наразі не є суб’єктом виборчого процесу, тому у вищезазначених подіях ми не можемо говорити про наявність порушень норм Закону України «Про вибори народних депутатів України», –  коментує координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.

Згідно з частиною 1 статті 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України» партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати.

6 червня Центральна виборча комісія опублікувала повідомлення для потенційних кандидатів, де вказано, що ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення визначених Законом строків забороняється.

***

З ФОТО МОЖНА ПОБАЧИТИ, ЩО В ЗАЛ ПРЕС-КЛУБУ ЗАПОЛОНИЛИ ОДНОПАРТІЙЦІ ВАКАРЧУКА, ЩОБ ПРОДЕМОНСТРУВАТИ НІБИТО ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ЗАЦІКАВЛЕНОСТІ ПРИ МІЗЕРНІЙ ПРИСУТНОСТІ СПРАВДІ НЕЗАЛЕЖНИХ ЗМІ.

Про що йшлося на прес-конференції для однопартійців Вакарчука можна довідатись із сайту тернопільського прес-клубу, де й відбувся захід:”У Тернопільському прес-клубі відбувся брифінг за участю лідера партії «Голос» Святослава Вакарчука та представників його команди. «Наш час прийшов, – розпочав свій виступ Вакарчук, – ми йдемо в політику всерйоз і надовго, тож нашим опонентам доведеться змиритися, що ми прийшли їх усунути, а ще краще – залишити деяких з них в історії.

ДЕСЯТКИ ЛЮДЕЙ І ЖОДНОГО ЖУРНАЛІСТА З ТЕРНОПОЛЯ. ПІАРНИКИ ВАКАРЧУКА, ОДНОПАРТІЙЦІ, ФАНАТИ…

В повітрі пахне змінами. Це показали і президентські вибори, це відчувається і на зустрічах з людьми. Сьогодні парламент захопили олігархи, які керують ним і країною. Наше основне завдання – боротьба з олігархами. Закон має бути один для всіх, і з цього мають початися економічні й усі інші зміни, які цікавлять людей». Розповідаючи про свою команду, очільник нової партії наголосив, що вона наймолодша серед політичних команд України ( середній вік – 37-38 років), разом з тим, за його словами, всі учасники є професіоналами своєї справи і вже чогось у житті досягли, а також знають, що треба робити у політиці. А пізніше додав, що такої кількості справжніх, якісних і незаангажованих юристів європейського рівня з досвідом роботи в міжнародних компаніях, як у «Голосу», немає більше в жодній партії, тож писати якісні і необхідні Україні закони є кому. Говорячи ж про партійні списки, Вакарчук зазначив, що вони ретельно перевірялися і безжально вичищалися.

СЛАВКУ, СЛАВКУ, ДЛЯ ЧОГО МИ ПОЧИНАЄМО З ТАКОЇ ФІГНІ ЯК ЦЕНЗУРУВАННЯ ЖУРНАЛІСТІВ НА ЗРУЧНИХ І НЕ ЗРУЧНИХ

Нагадаємо, що в мажоритарних округах Тернопільської області від “Голосу” боротимуться за мандати такі люди: керівник ГО “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” та співзасновник міжнародного музичного фестивалю “Файне місто” Максим Черкашин (округ № 163); громадська активістка з Підволочиська Віта Салко (№ 164); учасник бойових дій, ініціатор відродження кооперативного руху на Тернопільщині Василь Мартюк ( № 165); громадсько-політичний діяч та історик, відомий останнім часом як керівник обласного осередку «Української Галицької партії», Олег Вітвіцький ( округ № 166); мати-героїня, один із синів якої, розвідник батальйону «Айдар», загинув у 2014-му на Луганщині, міська голова Заліщиків Алла Квач. До речі, говорячи про Аллу Квач, Святослав Вакарчук підкреслив, що її присутність в команді є для нього великою честю. «Саме такі люди, які мають принципи і залізний характер, і які йдуть вперед, не помічаючи перешкод і впевнено долаючи труднощі , здатні докорінно змінити українську політику, і саме такі потрібні зараз в українському парламенті, – сказав лідер «Голосу». – І коли говорять про кіборгів, то це не тільки такі люди, як справжній кіборг і теж член нашої команди Андрій Шараскін, який захищав до останнього Донецький аеропорт, а й такі, як пані Алла. Нам потрібні кіборги в політиці! І тому «Голос» – це не просто зміни, це усвідомлені зміни. І це люди, які мають нові якісні знання та принципи, які вони готові відстоювати до кінця. І я щасливий, що в нас в команді є саме такі люди. Зокрема, і ті, хто просто вражає своїми здобутками на локальному рівні , тож просто повинні йти у велику політику».
Окрім мажоритарників, на брифінгу разом з Святославом Вакарчуком були присутні і кілька осіб з партійного виборчого списку. Це вже згаданий Андрій Шараскін (кіборг «Богема»), що йде під 20-м номером; антикорупційна активістка, донедавна членкиня правління «Центру протидії корупції» та екс-секретар Ради громадського контролю НАБУ Олександра Устінова – №5; теж активний борець з корупцією, екс-керівник Transparency International України Ярослав Юрчишин –№ 7; і, нарешті, наш земляк, відомий шоумен і волонтер Сергій Притула – №30.
Перше запитання від журналістів було дошкульним. Проводилася паралель між безкоштовним концертом «Океану Ельзи» на тернопільському Театральному майдані, що розпочинався відразу після брифінгу, та роздачею деякими кандидатами перед виборами безкоштовної гречки. На це Святослав Вакарчук відповів: «Якщо з тієї миті, коли група «Океан Ельзи» вийде на сцену, і до тієї, коли вона її залишить, хтось почує хоч слово передвиборчої агітації або побачить хоч натяк на символіку партії «Голос», то я готовий вибачитися і відповісти за законом, тому що це буде порушенням закону… З самого початку, коли з’явилася ідея проводити такі концерти, я погодився, але зразу сказав, що на них не буде ні агітації, ні партійної символіки. Колись за часів Януковича був великий скандал, бо ми відмовилися вийти на сцену, над якою побачили напис «За підтримки Партії регіонів». І якби зараз я побачив над сценою банер з партією «Голос», я б так само наполягав зірвати, тому що «Океан Ельзи» не виступає під політичними брендами. Але якщо нас хочуть послухати люди, то чому ні? І порівнювати це з гречкою – це просто дешева маніпуляція».
Відповідь Вакарчука доповнив Сергій Притула: «Давайте відрізняти зерно від полови. Я можу провести чіткі паралелі з гречкою і безкоштовними концертами, коли, наприклад, якийсь політик – назвемо його Зеник – йде на вибори й роздає адресні запрошення для певних груп людей, певних прошарків населення, які за гроші не можуть потрапити на концерт цього політика-шоумена. Схема «Голосу» зовсім інша. У нас є сцена, і на ній відбувається невеличка, на 15-20 хвилин, агітпрограма, де ми оголошуємо список своїх мажоритарників, посилаємо якісь меседжі людям. А після цього відбувається концерт, на який ніхто не роздає запрошень, щоб хтось себе відчув винагородженим більше за інших. Приходять всі, хто хоче, прихильники будь-якої політичної партії. І під час концертів гурту «Океан Ельзи» політичної агітації немає!».
На запитання щодо реєстрації партійного списку журналісти почули, що всі необхідні документи здані, тож вона має відбутися буквально найближчими днями. А у відповідь на запитання, чи залишить він заради політики сцену, бо ж як, мовляв, поєднуватиме ці дві речі, Вакарчук сказав наступне: «Українським політикам дуже бракує справжності, автентичності. Навіть ті, хто виглядає по-новому, вони не автентичні, бо постійно пробують бути кимось, а не тими, ким вони є насправді. Я ж ніколи в житті не буду прикидатися чи грати якусь роль. Славко Вакарчук, який вдягнув краватку і залишив музику – в таке ви самі не повірите, бо це неможливо. Я збираюся бути автентичною людиною. І тому всім кажу, що музика – це моя енергія, це те, що живить мою душу, і дає мені сили робити зміни в політиці. Тому музику я кидати не збираюся, і, слава Богу, законодавство дозволяє цього не робити. Водночас я збираюся розвивати партію, і невідомо, на якому посту опинюся після виборів, тому пріоритетом для мене буде політична діяльність. Але чому мені при цьому не написати і не записати у вільний час нові пісні, чи не дати кілька красивих концертів, поки я можу це робити, а люди хочуть слухати? Чому ні?».
«Мене теж про таке запитують, – додав Сергій Притула. – В Законі про діяльність народного депутата чітко прописано, чим можна і чим не можна займатися. То, звичайно, якщо ти займаєшся підприємницькою діяльністю, то мусиш вийти з цих структур. Але творчі моменти, те, чим ми з Славком займаємося, не заборонені. До того ж якщо ми йдемо в парламент самостійно, без підтримки олігархів та інших грошових мішків, то дозвольте нам залишатися фінансово незалежними».

Довідково
Партія «Голос» заснована співаком і музикантом, лідером широковідомого гурту «Океан Ельзи» Святославом Вакарчуком лише в середині травня цього року, проте її рейтинги стрімко зростають. Так, за результатами опитування громадської думки, що їх оприлюднив 10 червня Київський міжнародний інститут соціології, вона опинилася у першій п’ятірці партій ( разом із «Слугою народу», «Опозиційною платформою – «За життя», «Європейською солідарністю» та Всеукраїнським об’єднанням «Батьківщина»). Серед тих, хто вже визначився і голосуватиме, за «Голос» наразі готові віддати свої голоси 5,6% виборців.
«Голос» позиціонує себе, як проєвропейську партію, учасників якої об’єднують передусім загальні принципи і цінності, а не ідеологія. Задекларована нею мета – «Повернути людину в центр держави», для чого пропонується детальний план реформ. Ознайомитися з ним і прочитати програму партії можна тут – https://goloszmin.org/program.

У Тернополі відбулося “Свято морозива”

На Тернопільщині відділи ведення реєстру виборців працюють вихідними також