Європу накрила спека

Поділитися

Навіть у прохолодній Британії ртутний стовпчик наближається до сорока
Європу накрила небувала спека. Вона посилила природні катаклізми і призвела до серйозних викликів: посилилася пожежонебезпека, з’явилися проблеми в комунікаціях, підвищилася кількість загиблих від перегрівання і трагічно загиблих при спробі охолодитися.

У ряді європейських країн зафіксовані рекордно високі температури за всю історію, повідомили в середу західні ЗМІ.

Зокрема, рекордно високих показників досягли температури в багатьох французьких містах. Так, в Бордо було 41,2 градусів спеки.

У Бельгії зафіксована температура 38,9 градусів за Цельсієм, побитий рекорд 1947 року.

В Італії через спеку найвищий рівень небезпеки оголосили в середу відразу в п’яти містах – Флоренції, Туріні, Больцано, Брешії та Перуджі.

В Нідерландах стовпчик термометра піднявся до 38,8 за Цельсієм на півдні країни. У країні оголошено помаранчевий рівень небезпеки.

В результаті піку спеки у Великобританії та Парижі зафіксовані перебої в русі поїздів.

У всіх районах, найбільш постраждалих від спеки, люди шукають порятунку в озерах і річках.

З вівторка в Темзі без вісті пропали троє, стільки ж потонули в Німеччині.

“Зараз проблема існує, проте знаходиться під контролем, ми повинні бути дуже пильними”, – заявив заступник міністра Франції з питань навколишнього середовища Эмануель Варгон, він закликав людей проявити громадянську відповідальність, щоб уникнути жертв.

Місцева влада ввела обмеження на водокористування у багатьох районах, тому що рівень грунтових та річкових вод різко впав.

Синоптики попереджають, що пік спеки припаде на четвер, 25 липня. За їх даними, стовпчик термометра в деяких районах Франції може піднятися до 43 градусів за Цельсієм, а в Італії – до 40.

За даними Метеорологічної служби Великої Британії, в четвер в країні може бути побитий температурний рекорд 2004 року, тобто, температура підніметься вище 38,5 градусів за Цельсієм.

У бандерівській Тернопільщині 6 тисяч 527 виборців проголосували за “руський мір”

Від Сяну до Дону – це гарно звучить лише у гІмні. А на ділі гімно з Дону перекриє будь-які потуги Сяну