“Ціна правди”: неймовірний фільм про Голодомор в Україні, який варто переглянути

Поділитися

Днями у Тернополі відбувся прем’єрний показ фільму “Ціна правди”.

Кінокартина заснована на реальних подіях історія британського журналіста Гарета Джонса, який першим розповів світу правду про Голодомор в Україні, але світ йому не повірив.
Гарет Джонс у 1933 році вирушив до Радянського Союзу, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна, але натомість розслідував щось більше – трагедію Голодомору в Україні, яку радянська влада ретельно приховувала.
Фільм, у якому зіграли зіркові актори Джеймс Нортон, Ванесса Кірбі, Пітер Сарсгаард, зняла відома польська режисерка, номінантка премії “Оскар” Аґнєшка Голланд. Зйомки проходили в Україні, Польщі і Шотландії.
За сюжетом фільму, британський журналіст їде у відрядження до Москви.

Московські місця у фільмі відтворили у Харкові, де заради зйомок перекривали центральну площу міста.

Зірка серіалу “Корона” акторка Ванеса Кірбі у фільмі гуляє засніженими вулицями Харкова. Водночас апартаменти її героїні, Ади Брукс, – це квартира на вулиці Бульварно-Кудрявська у Києві.

Також зйомки у Києві проходили поблизу Центрального автовокзалу. Цей район зі старими будинками і заводом, автентично виглядали у кадрі про події 30-х років, розповів ВВС News Україна продюсер фільму Єгор Олесов.

У 1933 році журналіст Гарет Джонс здійснив подорож селами Харківської області, де став свідком страшного голоду.

Подорож журналіста відтворили на локаціях у Чернігівській і Житомирській областях.

Сніг у кадрі – справжній, ранньої весни 2018 року його випало багато. Джеймс Нортон провів кілька тижнів в Україні, зйомки були дуже інтенсивними.

“Для зйомок було холодно, десь -20 градусів, але для кадру – потужно і драматично. Це були справжні замети і Джеймс Нортон у них провалювався. Під час зйомок він замерз і навіть трохи прихворів, але роботу не припинив”, – розповідає продюсер фільму Єгор Олесов.

Знімали в українських селах і часом проїхати до локацій засніженими українськими дорогами було проблематично, згадує продюсер.

“Але Джеймс Нортон не скаржився. Він проста людина у спілкуванні і дуже відповідальний актор”, – розповідає Єгор Олесов.

Під час зйомок в одному з сіл на Чернігівщині режисерка Агнєшка Голланд познайомилась з літньою жінкою, яка пам’ятає Голодомор.

“Ця зустріч була для мене особливою – вона допомогла мені краще зрозуміти те, що сталося і передати емоції й ситуацію на екрані”, – розповідала режисерка в інтерв’ю виданню Йод.

Для зйомок у фільмі “Ціна правди” актор Джеймс Нортон навчився грати на дримбі (варгані) – музичному інструменті, який часто використовується в гуцульському музичному побуті.

Більшість акторів стрічки — британські, але у ній також присутні декілька українських та польських акторів. Знімали фільм англійською мовою, для українського прокату його дублювали.

Крім того, в український прокат “Ціна правди” вийде з тифлокоментарем та субтитрами, його зможуть переглянути люди з порушенням зору та слуху.

Бюджет фільму – 8,3 млн євро. Найдорожчими були зйомки в шотландському Единбурзі.

53% українців переконані, що президент Зеленський більш ефективний у порівнянні з президентом Порошенком

Третина українок кажуть, що “їх друзі” згодні з принципом “хороша дружина слухається чоловіка”